» Avangarda 8

Avangarda 8

Dodał: Aleksander 'Mag_Mag' Gruszczyński

Avangarda 8
7.5
7.95
Ocena użytkowników
Średnia z 21 głosów
-
Twoja ocena
Avangarda 8 - Poltergeist patronem
Konwent: Avangarda
Od: 26 lipca 2012
Do: 29 lipca 2012
Miasto: Warszawa
Strona WWW: www.ava.waw.pl
Cena: 40 zł (pełna akredytacja), 35 zł w przedpłacie
Noclegi: W domu studenckim SGGW (w chwili obecnej tylko pokoje 3 osobowe 33 zł/os. za noc, rezerwacje do 10 lipca) lub w szkole noclegowej
Typ konwentu: Fantastyczny

Konwent AVANGARDA 8 ma charakter konferencji z elementami rozrywkowymi. W trakcie imprezy uczestnicy będą mogli wymienić się doświadczeniem, wiedzą i osiągnięciami, spotkać z ulubionymi twórcami oraz wydawcami, zapoznać z najnowszymi odkryciami naukowymi i osiągnięciami techniki. To po raz kolejny 4 dni nabite ponad 700 godzinami atrakcji.

W tym roku skupimy się na potworach w kulturze i kulturze masowej. Pojawią się więc monstra z rozmaitych wierzeń i podań oraz stwory wyprodukowane przez kulturę masową klasy od A do Z. Jak zwykle w przypadku Avangardy nie będzie to temat dominujący i nie należy się tego spodziewać, jednakże będziemy starali się, żeby nie zabrakło go w programie.

Miłośnicy literatury będą mieli okazję spotkać się z ulubionymi polskimi autorami oraz wziąć udział w atrakcjach związanych nie tylko z dorobkiem literackim, ale również z samym pisaniem i kwestiami wydawniczymi. W trakcie Avangardy organizatorzy badania „Fantastyczni 2012” przedstawią pierwsze wyniki swojego projektu. Elementem bloku literackiego będą również premiery i prapremiery fantastycznych nowości – Marcina Mortki, Tomasza Bochińskiego, Marcina Przybyłka, antologii „Cienie spoza Czasu”.

Po raz kolejny gościć będziemy także TrekSferę - zespół atrakcji dla fanów SF i Hard SF pod postacią seriali i nie tylko. Co roku organizatorzy TrekSfery dbali o dobór programu obfitujący w ciekawe punkty, nie zmieni się to i tym razem.

W tym roku wśród konwentowych atrakcji znajdzie się również blok Star Wars organizowany we współpracy z Warszawskim Fanklubem Star Wars Centerpoint. W skład bloku wchodzić będą liczne prelekcje i konkursy poświęcone Gwiezdnym Wojnom.

Do stałych avangardowych atrakcji po raz pierwszy dołączy blok komiksowy. Będzie on okazją do spotkania z czołowymi polskimi twórcami tego medium, m.in. Sławomirem Zajączkowskim, Maciejem Mazurem, twórcami serii Biocosmosis, Tomaszem Kołodziejczakiem, czy Hubertem Czajkowskim (znanym ilustratorem książek Jacka Komudy, Dzikich Pól, czy ilustracji związanych z Zewem Cthulhu na łamach Magii i Miecza), którego wystawę będzie można oglądać w trakcie konwentu.

Kolejną nowością będzie blok kultury japońskiej. Jako że w trakcie roku odbywa się wiele wydarzeń dotyczących mangi oraz anime, atrakcji związanych z nimi nie przewidujemy. Bardziej interesują nas inne oblicza tej - zdaniem wielu, fascynującej - kultury.

Jak zwykle na nudę nie będą mogli narzekać fani gier fabularnych. Swoje bloki przygotują wydawcy. Jak zwykle nie zabraknie atrakcji dla fanów Świata Mroku, blok RPG wspierać będą również grupa Lans Macabre, Stowarzyszenie Wielosfer, Płocki Klub Fantastyki Elgalh’ai, Krakowska Sieć Fantastyki, Stowarzyszenie Mistrzów Gry TEMPUS, Mastermind oraz twórcy projektu Dziedzictwo Imperium. Nie zabraknie więc warsztatów i prelekcji. Pisząc o grach fabularnych na Avangardzie 8 nie sposób nie wspomnieć o premierze „Gaslight – Cthulhu w świetle gazowych latarni” – dodatku do Zewu Cthulhu dotyczącego wiktoriańskiej Anglii od Wydawnictwa Galmadrin, czy autorskiego systemu „Głębia Przestrzeni”. Zaprezentujemy też powstające lub dopiero co wydane systemy takie jak „Afterbomb”, „Charakternik”, „Void Dancers”.

Oczywiście stałą częścią bloku gier fabularnych będą dotyczące ich konkursy. W tym roku po raz trzeci gościć będziemy ogłoszenie wyników Quentina - konkursu na najlepszy scenariusz RPG. Odbędzie się również konkurs GRAMY! mający na celu wybranie najlepszego gracza gier fabularnych Po raz kolejny w trakcie konwentu odbędą się sesje RPG, podczas których będzie można zagrać u najlepszych Mistrzów Gry i zdobyć przy okazji ciekawe fanty w Wielkiej Loterii RPG!

Jak co roku do użytku uczestników zostanie oddany ogromny Games Room z wielką liczbą gier, miłą obsługą, turniejami i konkursami. Będzie on okazją do wypróbowania ponad 300 tytułów (blisko 500 pudełek) gier planszowych wszelkich rodzajów. W tym roku przy jego organizacji będziemy współpracować z Klubem Agresor – organizatorem Festiwalu Gier Planszowych KOCIOŁ.

Nie zabraknie również okazji do zabawy dla fanów LARP-ów. W trakcie konwentu odbędą się gry prowadzone przez ludzi z całej Polski.

Jak co roku w ramach bloku naukowego odbędą się liczne prelekcje popularnonaukowe prowadzone przez członków kół naukowych oraz wykładowców UW, PW, AGH, IPN.

Po raz trzeci wraz z Fundacją DKMS uruchamiamy akcję Dni Dawcy - Fantastyczni Dawcy Szpiku. W konwentową sobotę dzielni konwentowicze będą mogli pomyśleć o uratowaniu komuś życia! Zachęcamy do rejestracji! W tym roku będzie można również oddać krew w specjalistycznym autobusie.

Galeria

Zobacz wszystkie »
Tagi: Avangarda | Avangarda 2012


Czytaj również

Avangarda 8
- recenzja
Wywiad z Mariuszem Gandzelem
Rozmowa z ilustratorem podręczników RPG
Nowa Era - pierwsze wrażenia
Avangardowe priorytety część 3
Avangarda 2011
i dlaczego tak to wyszło
- recenzja
Co z tymi blokami LARPowymi?
Sprawa LARPów na konwentach

Komentarze


~hubek98

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
jeszce nie zaktualizowali strony :(
04-05-2012 18:01
Romanow
    Strona ruszyła
Ocena:
0
Klika dni temu ruszyła strona Avangardy 8.
07-06-2012 23:09
Xaric
   
Ocena:
0
Zaktualizowali, zaktualizowali, spoko loko, koko koko :)
08-06-2012 10:21
~Miukiure

Użytkownik niezarejestrowany
    Nie działa
Ocena:
0
Strona Avangardy przestała działać tylko mi?
10-06-2012 10:10
Scobin
   
Ocena:
0
U mnie działa. :)
14-06-2012 00:15
~hubek98

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+1
To już jutro...
25-07-2012 12:00
Xaric
   
Ocena:
0
To już dziś :) ... mam nadzieję że odwiedzicie nas w poszuklwaniu dobrej zabawy - jeśli tak na pewno ją znajdziecie. Do zobaczenia.
26-07-2012 02:33
~Darth Stalin

Użytkownik niezarejestrowany
    Avangarda 8
Ocena:
0
A mnie się bardzo podobało - program urozmaicony, logistyka lepsza niż ostatnio... tylko pogoda była do kitu - upał, duchota, żyć się nie dało.
30-07-2012 11:32
~Hiige

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Jak zawsze Avangarda zrobiła świetny konwent,czekam na zjAvę4 :)
02-08-2012 15:20

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.