» Avangarda 2011

Avangarda 2011

Dodał: Aleksandra 'Jade Elenne' Wierzchowska

Avangarda 2011
8.5
7.05
Ocena użytkowników
Średnia z 32 głosów
-
Twoja ocena
Avangarda 2011 - Poltergeist patronem
Konwent: Avangarda 007
Od: 21 lipca 2011
Do: 24 lipca 2011
Miasto: Warszawa
Strona WWW: www.ava.waw.pl
Cena: 40 zł
Noclegi: w akademiku lub sali zbiorowej, płatne
Typ konwentu: fantastyczny

AVANGARDA 007 jest siódmą edycją ogólnopolskiego konwentu miłośników fantastyki. Jest jedynym tego typu dużym wydarzeniem cyklicznym w Warszawie.

Edycja 2011 odbędzie się w dniach 21-24 lipca 2011, na terenie kampusu Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie przy ul. Nowoursynowskiej 159 w budynku 34.

Organizatorem przedsięwzięcia jest Samorząd Studentów Wydziału Zastosowań Informatyki i Matematyki SGGW we współpracy ze Stowarzyszeniem Miłośników Fantastyki ‘Avangarda’.

Konwent AVANGARDA 007 ma charakter konferencji z elementami rozrywkowymi. W trakcie jego trwania uczestnicy będą mogli wymienić się doświadczeniem, wiedzą i osiągnięciami, spotkać z ulubionymi twórcami oraz wydawcami, zapoznać z najnowszymi odkryciami naukowymi i osiągnięciami techniki.

Ze względu na aktualny numerek edycji, organizatorzy uznali, że warto poruszyć w ramach konwentu temat szpiegostwa w kontekście kultury masowej, z naciskiem na fantastykę ale nie tylko oraz w kontekście historii. Jak zwykle w przypadku Avangardy nie będzie to temat dominujący i nie należy się tego spodziewać, jednakże na pewno nie zabraknie go w programie.

Już teraz organizatorzy zapraszają do udziału w ogromnym szpiegowskim LARP-ie Pozdrowienia z Avangardy, otwierającym konwent w czwartek. Drama przygotowywana jest przez grupę Ava-LARP i nie zabraknie w niej wojen informacyjnych, spisków, zadań specjalnych i tajemnic.

Dzięki wsparciu Kół Naukowych SGGW i Politechniki Warszawskiej w trakcie Avy 007 będzie można wziąć udział w prelekcjach popularnonaukowych i pokazach ciekawych projektów badawczych.

Miłośnicy literatury będą mieli okazję spotkać się z ulubionymi polskimi autorami, oraz wziąć udział w przygotowywanych atrakcjach związanych nie tylko z dorobkiem literackim ale również z samym pisaniem i kwestiami wydawniczymi.

Po raz kolejny Avangarda gościć będzie także TrekSferę - zespół atrakcji dla fanów SF i Hard SF pod postacią seriali i nie tylko. Co roku organizatorzy TrekSfery dbali o dobór programu obfitujący w ciekawe punkty, nie zmieni się to i tym razem.

Jak zwykle na nudę nie będą mogli narzekać fani gier fabularnych. W tym roku po raz drugi Avangarda gościć będzie laureatów Quentina - konkursu na najlepszy scenariusz RPG. Swoje bloki przygotowują również wydawcy - Portal, Kuźnia Gier, Gramel, Galmadrin, Cyfrografia, jak zwykle nie zabraknie nie zabraknie atrakcji dla fanów gotyckiego Świata Mroku, blok RPG wspierać będą również: grupa Lans Macabre, Stowarzyszenie Wielosfer, Płocki Klub Fantastyki Elgalh'ai, Stowarzyszenie Mistrzów Gry TEMPUS oraz twórcy projektu Dziedzictwo Imperium. Nie zabraknie więc warsztatów i prelekcji. Po raz kolejny w trakcie konwentu odbędą się również sesje RPG podczas których będzie można zagrać u najlepszych Mistrzów Gry i zdobyć przy okazji ciekawe fanty w Wielkiej Loterii RPG!

Jak co roku do użytku uczestników zostanie oddany ogromny Games Room Planszówkowy z mnóstwem gier, miłą obsługą, turniejami i konkursami.

Po raz drugi wraz z Fundacją DKMS organizatorzy uruchamiają akcję Dni Dawcy - Fantastyczni Dawcy Szpiku. W konwentową sobotę dzielni agenci i agentki będą mogli pomyśleć o uratowaniu komuś życia! Warto się zarejestrować!

Galeria

Zobacz wszystkie »
Tagi: Avangarda | Avangarda 2011


Czytaj również

Avangarda 2011
i dlaczego tak to wyszło
- recenzja
Wywiad z Mariuszem Gandzelem
Rozmowa z ilustratorem podręczników RPG
Avangarda 8
- recenzja
Avangarda 2011
Planszówkowa Avangarda
- recenzja
Nowa Era - pierwsze wrażenia
Avangardowe priorytety część 3
Co z tymi blokami LARPowymi?
Sprawa LARPów na konwentach

Komentarze


Lord Xan
   
Ocena:
+2
Naprawdę udany konwent, świetnie się na nim bawiłem. Masa dobrych sesji, prelek, gier, ludzi! Doskonale byłoby, gdyby sleeproomy były bliżej, ale nie można żądać przecież zbyt wiele :P
Ci coście nie pojechali, macie czego żałować.
25-07-2011 17:20
von Mansfeld
   
Ocena:
0
@Lord Xan
Cóż, sądzę dokładnie odwrotnie, choć mogło być gorzej. ;-)

Dla przykładu, pudło ze świeżo wydrukowaną Slawią mogło się zapodziać. ;-)
25-07-2011 19:26

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.