» ArtEast Larp Festival 2014

ArtEast Larp Festival 2014

Dodał: Emil 'Galathar' Marcinkowski

ArtEast Larp Festival 2014
-
Ocena użytkowników
Średnia z 0 głosów
-
Twoja ocena
Konwent: ArtEast Larp Festival
Od: 31 maja 2014
Do: 1 czerwca 2014
Miasto: Tykocin, Białystok
Strona WWW: arteast-larp-festival.blogspot.com/
Cena: 40 zł (za grę główną)
Typ konwentu: LARP-owy

ArtEast Larp Festival jest imprezą, poprzez którą organizatorzy pragną spopularyzować larpy wśród mieszkańców Białegostoku i okolic. Jako członkowie Białostockiego Klubu Larpowego Żywia postawili oni sobie za cel wpisanie tej imprezy w kanon podlaskich wydarzeń kulturalnych. W swojej twórczości nawiązują do tekstów kultury i sztuki, historii, mitów i legend, a także popkultury. Starają się, aby treści rozrywkowe przeplatane były wartościami edukacyjnymi.

W tym roku festiwal będzie trwał dwa dni:

  • 31 maja na Zamku w Tykocinie odbędzie się Gra Główna, larp pod tytułem "Angele Dei" inspirowany legendami i mitami hebrajskimi. Gracze wcielą się w postacie aniołów i demonów, które zebrały się w celu rozwikłania mistycznej tajemnicy. W świetle zachodzącego słońca krążyć będą wśród murów zamku, tworząc wspólnie niesamowity spektakl. Fantazyjne stroje i oryginalne kreacje aktorskie sprawią, że będzie to niezapomniane widowisko.
  • 1 czerwca spotkanie odbędzie się na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu w Białymstoku, gdzie przez cały dzień będą trwać różnego rodzaju larpy, jeepformy i improwizacje. Będą to krótkie gry, mniej wymagające pod względem przygotowań, które zdobyły uznanie na wielu konwentach i festiwalach. Tego dnia zapisy nie są konieczne, a uczestnictwo w larpach jest bezpłatne.

Uczestnik ArtEast Larp Festivalu, który decyduje się na udział w Grze Głównej jest zobowiązany uiścić opłatę akredytacyjną w wysokości 40 zł. 
W ramach tej kwoty zawarte zostały:

  • obiad w restauracji na zamku w Tykocinie,
  • przejazd autokarem z Białegostoku do Tykocina, a także powrót do Białegostoku po zakończeniu Gry Głównej,
  • koszty rekwizytów i przygotowania larpa.
     

Źródło: Strona wydarzenia

Tagi: ArtEast Larp Festival 2014 | ArtEast Larp Festival

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.