» Ars Independent Festiwal 2019

Ars Independent Festiwal 2019

Dodał: Jan 'gower' Popieluch

Ars Independent Festiwal 2019
-
Ocena użytkowników
Średnia z 0 głosów
-
Twoja ocena
Ars Independent Festiwal 2019 - Poltergeist patronem
Konwent: Ars Independent Festiwal
Od: 24 września 2019
Do: 29 września 2019
Godzina rozpoczęcia: 16:00
Godzina zakończenia: 22:00
Miasto: Katowice
Strona WWW: www.arsindependent.pl
Cena: 80–100 zł, część bezpłatna
Typ konwentu: inny

Ars Independent Festival 2019 będzie już 9. edycją multimedialnego festiwalu filmu, animacji, gier wideo i wideoklipu. Nadchodząca odsłona odbędzie się w dniach od 24 do 29 września 2019 roku w Katowicach.

Festiwal szuka tego co fajne w młodej, debiutanckiej i współczesnej kulturze audiowizualnej. Nie boi się oglądać na jutubie klipów z 27 wyświetleniami, brakuje mu na itch.io sortowania po "least popular", a Festival Scope Pro jest zdecydowanie too mainstream.

Sercem festiwalu są cztery międzynarodowe konkursy, w których o przyznaniu nagród decyduje publiczność. Czarny Koń Filmu (fabularne filmy pełnometrażowe) oraz Czarny Koń Animacji (krótkometrażowe animacje) prezentują filmowe debiuty reżyserów z całego świata, często w charakterze polskiej premiery. Czarny Koń Gier Wideo i Czarny Koń Wideoklipu poświęcone są nowym grom i teledyskom.

Ponadto co roku w programie czekają na festiwalowiczów i festiwalowiczki: pokazy filmów, animacji i teledysków, wystawy gier wideo, wirtualnej rzeczywistości i nowych technologii, panele dyskusyjne i spotkania z twórcami, koncerty, live acty i muzyczne aftery.

W ubiegłych latach festiwal gościł w Katowicach wielu twórców z całego świata, m.in. Béla Tarra, Ninę Menkes, Phila Mulloya, Lailę Pakalninę, Bruce’a LaBruce’a, Tami Tamaki, Stephena "M.O.O.N." Gilarde’a, Jakuba Dvorskiego, Mariolę Brillowską, Piotra Dumałę, Arkadiusza Jakubika, Bodo Koxa, Łukasza Barczyka, Sosa Sosowskiego, Wiktora Striboga czy Władysława Komendarka.

Organizatorami wydarzenia są instytucja kultury Katowice Miasto Ogrodów oraz Miasto Katowice.

 

Źródło: Opis organizatora

Tagi: Katowice Miasto Ogrodów | Ars Independent | Ars Independent Festival | Ars Independent 2019 | Ars Independent Festiwal 2019


Czytaj również

Relacja z Ars Independent 2013
Niezależnie, kreatywnie, różnorodnie

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.