» Ars Fantastica

Ars Fantastica

Dodał: Marcin 'malakh' Zwierzchowski

Ars Fantastica
-
Ocena użytkowników
Średnia z 0 głosów
-
Twoja ocena
Ars Fantastica - Poltergeist patronem
Na konwent jadą: Jade Elenne, Maciej Szraj, nimdil
Konwent: Ars Fantastica
Od: 21 maja 2010
Do: 23 maja 2010
Miasto: Warszawa
Strona WWW: www.runa.pl/ars-fantastica-program...

"Ars Fantastica jest cykliczną imprezą, organizowaną przez Agencję Wydawniczą Runa oraz Ars Polonę S.A. Wymyśliłam ją na początku nowego tysiąclecia, a majowe Międzynarodowe Targi Książki w Warszawie wydały mi się idealną okazją, żeby zorganizować debatę o fantastyce i zaprosić do niej naukowców, dziennikarzy, pisarzy i czytelników. Zależało mi na zderzeniu różnorodnych refleksji, punktów widzenia, wreszcie oczekiwań. Zależało mi również na pokazaniu różnorodności fantastyki, jego ewolucji, nowych i ciekawych zjawisk. Ars Fantastice od początku przyświecała bowiem idea literatury otwartej i fantastyczności, która nie daje się sprowadzić do atrakcyjnych scenograficznie akcesoriów ani przynależności towarzyskiej czy wydawniczej, lecz jest pewną możliwością twórczą. Myślę, że udało się nam wtedy przeprowadzić kilka ważnych dyskusji, pokazując, czym może być materia fantastyczna we współczesnej literaturze.

W tym roku zapraszamy serdecznie na nową edycję Ars Fantastiki — znów w maju, znów w Pałacu Kultury i Nauki, znów w świetnym towarzystwie. Razem z Anią Gemrą z Uniwersytetu Wrocławskiego stworzyłyśmy program naukowy, a w nim avatary i wampiry, i metamorfozy. Oprócz tradycyjnych paneli dyskusyjnych odbędzie się również wiele spotkań autorskich oraz warsztaty prawne dla twórców zorganizowane przez Konfederację Fantastyki »Rassun«. Zapraszamy również do kawiarenki »Time for Fantasy«, w której będzie można kontynuować rozmowy z ulubionymi twórcami i znawcami literatury fantastycznej.

Wiele jeszcze ma się wydarzyć i wydarzy się niezawodnie.

Jednego jesteśmy pewni — będzie fantastycznie!"


Anna Brzezińska

Galeria

Zobacz wszystkie »
Tagi: Ars Fantastica | Agencja Wydawnicza Runa | Ars Fantastica 2010


Czytaj również

Ars Fantastica 2010
Przyczółek za linią frontu

Komentarze

string(15) ""

lucek
   
Ocena:
+1
To nie konwent.
13-05-2010 13:25
nimdil
   
Ocena:
0
Kwestia definicji. Program jest jak konwent (lepszy niż niektóre) więc to taki minikonwencik. IMHO jak najbardziej Ars Fantastica tu się pojawić powinna.
22-05-2010 21:16

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.