» 34. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi

34. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi

Dodał: Wiktor 'Anzelm' Wieczorek

34. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi
Konwent: 34. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi
Od: 7 października 2023
Do: 8 października 2023
Miasto: Łódź
Miejsce: Atlas Arena
Adres: al. Bandurskiego 7
Strona WWW: komiksfestiwal.com/
Cena: 20-70 zł
Typ konwentu: komiksowy

34. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier oraz otwarcie Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej

34. MFKiG odbędzie się w dniach 7-8 października 2023 r. w Atlas Arenie. Będą to również pierwsze dwa dni funkcjonowania Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej EC1 Łódź (ul.  Targowa 1/3).

Organizatorzy festiwalu jak zwykle przygotowali dla publiczności liczne atrakcje – od możliwości spotkania znanych polskich twórców (m.in.: Grzegorza Rosińskiego, Piotra Nowackiego, Magdaleny Kani czy Bartosza Minkiewicza), a także zagranicznych gości - Tanabe Gou z Japonii, Thomasa Otta ze Szwajcarii oraz francuskich kontynuatorów serii „Thorgal” (Frédéric Vignaux i Robin Recht), przez zakupy na stoiskach na największej komiksowej strefie targowej w Polsce, po udział w warsztatach twórczych oraz zwiedzanie wystaw.

Jedną z najważniejszych tegorocznych atrakcji będzie działające w festiwalowy weekend świeżo otwarte Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej w kompleksie EC1 Łódź.

Program festiwalu składa się z kilkunastu elementów, takich jak: spotkania z twórcami komiksu z całego świata, strefa autografów, gdzie autorzy rysują dedykacje w zakupionych albumach komiksowych, targi komiksowe, warsztaty praktyczne ze znanymi rysownikami; wystawy (w tym roku w salach wystaw czasowych CKNI EC1 zaprezentowana będzie monograficzna ekspozycja Grzegorza Rosińskiego zaś w CNiT EC1 pokazana zostanie wystawa prac Piotra Nowackiego – znakomitego twórcy komiksów dla dzieci); cosplay oraz gala rozdania nagród festiwalowych, podczas której przyznawane są Komiksusy – nagrody w corocznym konkursie na projekt albumu komiksowego, dla najlepszego polskiego komiksu oraz najlepszego wydawcy, a także nagroda im. Papcia Chmiela (autora „Tytusa, Romka i A’Tomka”). Strefa gier to turnieje gier planszowych, RPG, wideo, spotkania z twórcami, producentami, teoretykami i badaczami, jak i pokazy najnowszych technologii oraz sprzętu retro czyli od konsol popularnych w latach 80. i 90., przez współczesne automaty arkadowe i flippery, po gogle wirtualnej rzeczywistości zwiastujące przyszłość elektronicznej rozrywki. Ponad 100 stanowisk z grami dostępnych bez dodatkowych opłat.

Ceny biletów:

Bilet normalny

  • sobota: 50 zł
  • niedziela: 40 zł

Bilet ulgowy*

  • sobota 25 zł
  • niedziela 20 zł

Karnet dwudniowy:

  • normalny: 70 zł
  • ulgowy: 40 zł

*dla dziecka/ucznia (3-14 lat)/os. z niepełnosprawnością + opiekun o.n./dla seniorów [po okazaniu legitymacji]

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: 34. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi | Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi | Łódź | Atlas Arena

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.