» 28. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier (MFKiG 2017)

28. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier (MFKiG 2017)

Dodał: Shadov

28. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier (MFKiG 2017)
7.75
Ocena użytkowników
Średnia z 2 głosów
-
Twoja ocena
Na konwent jadą: Anzelm, fantazja
Konwent: 28. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier
Od: 15 września 2017
Do: 17 września 2017
Godzina rozpoczęcia: 09:00
Godzina zakończenia: 20:00
Miasto: Łódź
Miejsce: Atlas Arena
Adres: al. Bandurskiego 7
Strona WWW: komiksfestiwal.com/
Cena: 5,00 – 28,00 zł
Typ konwentu: komiksowy

28. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi organizowany przez EC1 Łódź – Miasto Kultury i Stowarzyszenie Twórców „Contur” odbędzie się w dniach 15-17 września. Najważniejsze wydarzenia jak co roku odbędą się w Atlas Arenie i w salach konferencyjnych Stadionu Miejskiego, a wystawy będzie można oglądać m.in. w EC1 Łódź – Miasto Kultury.

Festiwal jest największą komiksową imprezą we Wschodniej Europie. Ostatnie 28 lat w Polsce to okres kształtowania się rynków, w tym również rozrywki i dostępu do kultury. W tym okresie łódzki festiwal mógł rozwijać się tak, jak dyktowały to bieżące trendy w popkulturze. Obecnie Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier ma rozbudowaną formułę, ale posiada niezmienne punkty od pierwszej łódzkiej edycji, jak konkurs na krótką formę komiksową, spotkania z zaproszonymi autorami, sesje dedykacji, gala festiwalu, wystawy. Są to te punkty programu, które przyciągają stałych bywalców i gwarantują dobry odbiór imprezy również w środowiskach obserwujących jakość poziomu artystycznego i kulturotwórczego festiwalu.

Tegoroczny festiwal będzie okazją do spotkania licznych twórców zagranicznych. W związku ze startem serii DC Odrodzenie – przygotowanej na polski rynek przez wydawnictwo Egmont – do Łodzi ze Stanów Zjednoczonych przyleci znakomity rysownik i jedna z najważniejszych osób w DC Comics – Jim Lee. Innym gościem z USA będzie Howard Chaykin – autor m.in. pierwszych komiksów ze świata Star Wars oraz twórca słynnej serii Black Kiss. Gwiazdami tegorocznego MFKiG będą także Achdé – kontynuator serii Lucky Luke, Grzegorz Rosiński – rysownik świętującego 40-lecie Thorgala, twórca reporterskich powieści graficznych Guy Delisle czy Simon Bisley – rysownik komiksów o Lobo.

Z publicznością spotkają się także Francuz Sylvain Runberg (scenarzysta serii Orbital, MilleniumPodboje i Konungowie), Koren Shadmi – autor komiksu Love Addict: Confessions of a Serial Dater, Silvio Camboni – rysownik serii Niezwykła podróż, David Roach – znany m.in. z serii Sędzia Dredd, Alice Milani – autorka rysunkowej opowieści Wisława Szymborska oraz Joël Alessandra – twórca albumu Wędrówka przez Morze Czerwone.

Ponadto zaproszenie przyjęli: rysownik David Lloyd (V jak Vendetta i Opowieści wojenne), Will Simpson (m.in. Sędzia DreddHellblazer i Batman, mocno zaangażowany też w produkcję serialu Gra o tron), Ulises Fariñas (autor tegorocznego plakatu festiwalu, w Polsce znany m.in. z publikacji Star Wars. Gdzie jest Wookiee?), Otto Schmidt (Green Arrow: Rebirth), Ingo Römling (Malcolm Max), Berliac (Sadboi), a także Grazia La Padula i Tony Sandoval (autorzy komiksu Niewidzialne echo).

Nie lada gratką dla profesjonalistów będzie obecność łowców talentów: Nicolasa Grivela, Dario Morgante oraz Tommaso D’Alessandro i możliwość przedstawienia im swojego portfolio.

Oczywiście nie zabraknie plejady polskich twórców oraz warsztatów dla dzieci, młodzieży, a także dorosłych, strefy targowej, Manga Corner, cosplayu i wielu innych atrakcji. W Atlas Arenie odbędą się 15. finały ESL Mistrzostw Polski w turniejach Counter-Strike: Global Offensive oraz League of Legends, zarówno o tytuły, jak i nagrody pieniężne, których pula wyniesie 260 000 złotych; finalistów czterech drużyn z każdej gry, którzy pojawią się w Łodzi, poznamy na początku września. Nie zabraknie też czwartego już Game Jamu – konkursu tworzenia gier komputerowych przez 48 godzin oraz Fighting Games Challenge, na który wraz z MFKiG zapraszają CeX i Street Fighter Polska. Gry turniejowe w tym roku to Tekken 7Guilty Gear Xrd - Rev 2 oraz Injustice 2.

15 września będzie Dniem Komiksu Historycznego, z prezentacjami gier i komiksów historycznych, wystawami, warsztatami i konkursami dla dzieci. W programie znajdą się spotkania z autorami najnowszych tytułów poświęconych historii Polski oraz prelekcje dla nauczycieli i edukatorów.

Bilety na festiwal dostępne na komiksfestiwal.com

Bilety: 28 zł – trzydniowy, 15 zł - jednodniowy (dla dzieci: trzydniowy –   15 zł, 5 zł - jednodniowy).

 

Źródło: Opis organizatora

Galeria

Zobacz wszystkie »
Tagi: Grzegorz Rosiński | Simon Bisley | Guy Delisle | Howard Chaykin | Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi | Łódź | 28. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier | Jim Lee | MFKiG 2017


Czytaj również

Yans (wyd. zbiorcze - II edycja) #3
Smutny koniec serii
- recenzja
Yans #2 (wydanie zbiorcze - II edycja)
Z komiksowego nieba do piekła
- recenzja
Yans #1 (wydanie zbiorcze - II edycja)
O Yansie z perspektywy czasu
- recenzja
Skarga Utraconych Ziem
Komiks niewykorzystanych szans
- recenzja
Batman. Detective Comics #1000
To już 1000 numerów Detective Comics!
- recenzja
Globalne Pasmo
Globalna pustka
- recenzja

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.