» Yakuza 2

Yakuza 2

Dodała: DearYou

Yakuza 2
-
Ocena użytkowników
Średnia z 0 głosów
-
Twoja ocena
Mają na liście życzeń: 0
Mają w kolekcji: 0
Obecnie grają: 0

Dodaj do swojej listy:
lista życzeń
kolekcja
obecnie gram
Tytuł: Yakuza 2
Seria wydawnicza: Yakuza
Producent: SEGA
Wydawca: SEGA
Dystrybutor polski: CD Projekt
Data premiery (świat): 9 września 2008
Data premiery (Polska): 25 września 2008
Platformy: PS2
Strona WWW: www.sega.com/yakuza/

Yakuza 2 jest oficjalną kontynuacją wydanej w 2006 roku gry akcji. Omawiany sequel oferuje bardzo zbliżone podejście do rozgrywki. Mamy więc do czynienia z tytułem zapewniającym dużą swobodę działania oraz uczestnictwo w brutalnych starciach z udziałem mistrzów wschodnich sztuk walki.

Akcja opisywanej drugiej części rozgrywa się rok po wydarzeniach, które przedstawione zostały w pierwszej części serii Yakuza. Wcielamy się w tę samą postać. Jest to Kazuma Kiryu, były członek tytułowej Yakuzy. W grze zawarto także wiele innych, znanych z pierwszej części sagi postaci. Pojawiają się one w różnych momentach rozgrywki, odgrywając zazwyczaj znaczące role. Tym razem główny bohater musi przyczynić się do załagodzenia narastającego konfliktu pomiędzy dwoma różnymi klanami. Problem ten pojawił się w momencie zgładzenia jednego z przywódców organizacji Tojo. Za zamachem stoi były członek klanu Omi.

Podobnie jak miało to miejsce w przypadku pierwszej części sagi, zajmujemy się głównie swobodną eksploracją uliczek Tokio oraz eliminacją napotykanych przeciwników. Na naszej drodze stają zarówno policjanci, jak i pospolici bandyci, czy członkowie różnorakich klanów. Model walki już w pierwszej części Yakuzy był bardzo rozbudowany, oferując szeroki wachlarz ciosów, opcję wykorzystywania broni białej (np. kijów baseballowych) czy swobodną demolkę elementów otoczenia.

W omawianej drugiej części producent dodał całą masę nowych ruchów, które możemy oczywiście łączyć w efektowne kombinacje. Ciekawsze akcje dotyczą między innymi błyskawicznego rozbrajania atakujących nas przeciwników, czy wyprowadzania skutecznych kontrataktów. W ramach ciekawostki warto też dodać, iż znajdujące się w najbliższym otoczeniu osoby nie zawsze biernie przyglądają się walkom. Wykonując efektowne uderzenia możemy spowodować, iż podrzucą nam cenną broń, czy przytrzymają na chwilę atakowanych wrogów. Z drugiej strony, napotykanych przechodniów możemy też przesłuchiwać, wykorzystując brutalne metody perswazji.
Tagi: Yakuza 2 | Yakuza | SEGA | CD Projekt


Czytaj również

Yakuza 0
Szalone jest życie gangstera
- recenzja
Yakuza 0
Mała draka w wielkim Tokio
- recenzja
Yakuza 4
- recenzja
Yakuza Kiwami 2
Smok w pełni swej okazałości
- recenzja
Yakuza Kiwami
Niczym smok? Nie do końca
- recenzja
Wywiad z Arturem Machlowskim
O przejęciu dystrybucji produktów WotC w Polsce przez CDP

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.