» Wieści » Stanowisko Microsoft oraz stanowisko WeWantLive w sprawie wysłanego pisma

Stanowisko Microsoft oraz stanowisko WeWantLive w sprawie wysłanego pisma

03-03-2010 17:48 | Paweł 'Adahl' Matyjewicz

Stanowisko Microsoft oraz stanowisko WeWantLive w sprawie wysłanego pisma
Nie będziemy liczyć ile czasu poświęciliśmy dla akcji WeWantLive (Kontrakcji). Nie będziemy liczyć ilości publikacji, fanów, gigantycznego wsparcia. Na rozliczenie jeszcze przyjdzie pora. Dziś przestaliśmy odliczać. Zegar na stronie www.wewantlive.com dobił zera.

Z drobnym opóźnieniem dostaliśmy odpowiedź od centrali firmy Microsoft. Według zapewnień polskiego oddziału firmy, nasze postulaty przeszły przez najwyższe szczeble korporacji. Można by więc się spodziewać konkretnej odpowiedzi i tego czego oczekiwaliśmy – szacunku i zrozumienia. W końcu czekamy na to już od 6 lat.

Tymczasem odpowiedź i stanowisko firmy Microsoft jest zaskakujące. W pięciu zdaniach zostały podsumowane wszystkie nasze starania, starania graczy i mediów. Mam nadzieję, że to dla każdego z Was będzie głos jak jesteśmy postrzegani i traktowani przez giganta z Redmond.

Nie oczekiwaliśmy cudów. Nie liczyliśmy na to, że jutro rano każdy w Polsce i Unii Europejskiej będzie mógł uruchomić swoją konsolę Xbox 360 i legalnie zarejestrować się w usłudze Xbox Live. Oczekiwaliśmy poważnego potraktowania i konkretów. Dostajecie dobrze znane każdemu posiadaczowi Xbox 360 hasło: „poczekajcie”.

Co dalej z WeWantLive? Decyzja nie zależy wyłącznie od nas. Chcemy by każdy gracz w Polsce dowiedział się o wybrakowanym produkcie jakim na naszym rynku jest Xbox 360. Zapraszamy na nasz stały mail ([email protected]) wszystkie osoby, które mają pomysły i są chętne do współpracy.

Teraz jest nasz moment.

Poniżej oficjalne stanowisko firmy Microsoft w oryginalne oraz w tłumaczeniu nadesłanym przez Jakuba Mirskiego.

[ Oficjalna odpowiedź firmy Microsoft ]

Microsoft, a szczególnie dział zajmujący się Xbox 360, bardzo docenia pasję i zaangażowanie jaką wykazują polscy użytkownicy naszych produktów , w tym usługi Xbox Live. Chcemy zapewnić, że rok 2010 będzie przełomowym rokiem dla naszej konsoli. Naszym celem jest zapewnienie polskiej społeczności graczy na Xbox 360 jak najlepszych, interaktywnych doświadczeń. W tej chwili finalizujemy plany związane z przyszłymi działaniami na polskim rynku i zamierzamy je ogłosić na najbliższych targach E3, w czerwcu tego roku. Fani Xbox 360 już wkrótce mogą się spodziewać informacji o tym, jak zamierzamy przenieść rozrywkę związaną z Xbox 360 w Polsce na inny, jeszcze lepszy poziom.

[ Koniec ]


[ Oficjalna odpowiedź firmy Microsoft, wersja angielska ]

Xbox is very committed to the Polish market and is appreciative of the passion and excitement that our community of users show for our products, including Xbox LIVE. This year, 2010, is going to be a historic year for Xbox and our aim is to bring to our Polish community of users the full and best interactive experiences possible on the Xbox 360. We currently finalizing our plans for the Polish market that we will become public at the forthcoming E3 consumer trade show, later in June. Our Polish community of Xbox users should expect to hear more about how we will take the Xbox 360 experience to another level in Poland.

[ Koniec ]Czy zatem przyjdzie nam czekać aż do najbliższego E3? Jakie jest wasze zdanie w tej sprawie? Zapraszamy do komentowania.
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Tagi: Microsoft | MS | kontrakcja | WeWantLive


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

Squallu
   
Ocena:
0

Niech to szlag!
Jak ja nie cierpię tych Smerfów!
Kiedyś was dopadnę! Argh!!Jak ja nie cierpię tych Smerfów!((Grr... Nie wypowiem się na temat "giganta z redmont.."))
03-03-2010 17:54
Adahl
   
Ocena:
0
Mam wrażenie, że jeśli po E3 nic nie ulegnie zmianie, lub te "wkrótce" wkrótce nie nadejdzie to Polska zamieni się w prawdziwy Sajgon. I słusznie zresztą.
03-03-2010 17:57
~Troll Slayer

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+1
A ja w niedalekiej przyszłości, przeniosę się na "inny, jeszcze lepszy poziom rozrywki" w usłudze Play Station Network!!!
A firmie Microsoft okaże moją pasję i zainteresowanie MODYFIKUJĄC mojego XBOXA360 tak, aby po czxterech latach dopasować go wreszcie do wizji dzikiego kraju złodziei i naiwniaków za jaki uważa nas ta korporacja...
03-03-2010 18:03
~Anioł Gniewu

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+1
Tak jak się spodziewałem megakorporacja Microsoft kolejny raz plunęła w twarz wszystkim polskim użytkownikom xbox360. Abstrahując od możliwości zmanipulowania tekstu "pseudooficjalnej" odpowiedzi przez POLSKI ODDZIAŁ Microsoft, o czym moderatorzy tego działu dziwnym trafem nie wspominają w newsie, stanowisko M$ to namacalny dowód na arogancję i lekceważenie wobec ich klientów. Tak jak przypuszczałem, ustępstwa organizatorów KONTRAKCJI zostały uznane za wyraz słabości a czas jaki uzgodniono na odpowiedz miał na celu jedynie wygaszenie szumu medialnego który tworzył negatywny PR wokół firmy. W tej sytuacji różne "testymoniale" przydupników Microsoftu brzmią szczególnie żałośnie...
Mam nadzieję, że branżowe media - w szczególności czasopisma PSX Extreme, NEO, jak również portale internetowe takie jak ten, darują sobie wreszcie żenujący serwilizm wobec Microsoftu i w ramach NIEZALEŻNEJ działalności dziennikarskiej będą konsekwentnie piętnować oszustwo, jakim jest sprzedaż wybrakowanej - pozbawionej opcji sieciowych konsoli i gier. Mam nadzieję, że w ramach tego protestu znikną recenzje NIEDOSTĘPNYCH dla Polaków gier z XBLA, a recenzja każdego innego tytułu zaopatrzona zostanie w adnotację TYLKO SINGLEPLAYER. Tak naprawdę ta sytuacja to doskonały test niezależności i rzetelności dziennikarskiej. Mam nadzieję, że z taką samą pryncypialnością i niezłomnością z jaką zwalczają "złodziejskie piractwo" podejmą walkę z obłudą i wykorzystywaniem uczciwych konsumentów przez giganta z Redmond!
06-03-2010 14:15
Squallu
   
Ocena:
0
Cieszymy się, że masz takie nadzieje.
07-03-2010 14:50
Veg
   
Ocena:
0
@Troll Slayer - powodzenia i wiatr w żagle! A, i nie obiecuj nic Davy'emu Jonesowi gdybyś go spotkał.

@Anioł Gniewu - pomysł jak najbardziej zacny, ale nikt na to nie pójdzie. Taka niezależna działalność dziennikarska spotkałaby się z niezadowoleniem ze strony sporej rzeszy graczy, którym ta cała akcja z Microsoftem po prostu wisi.

Tak swoją drogą to ciekawe co mieli na myśli mówiąc o "innym, jeszcze lepszym poziomie" dla Polski. Jeszcze lepszy? Nie żeby było teraz dobrze, czy coś. "Jeszcze lepszy" może mieć w tym momencie wiele znaczeń. Może pocztówki na święta.
07-03-2010 23:52
Squallu
   
Ocena:
0
Albo też zniesienie ograniczeń regionalnych i w ten sposób uciszenie chociażby części z nas. W ten sposób mogliby zamknąć nam usta na jakiś czas.
Pytanie, czy tędy droga, by nas tylko uciszać.. czy dać nam w końcu to na co prawnie zasłużyliśmy.
08-03-2010 12:18
Adahl
   
Ocena:
0
Raczej i to i to. Ale czy to ważne? Jeśli na E3 faktycznie chcą w końcu potwierdzić Live (a może więcej) dla Polski to tylko się cieszyć. Zresztą sama odpowiedź MS jasno na to wskazuje. Jak będzie zobaczymy.
08-03-2010 12:47

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.