» » Przegląd premier - maj 2010

Przegląd premier - maj 2010


wersja do druku

W co warto zagrać w tym miesiącu?

Autor: Redakcja: Maciej 'Czarny' Kozłowski

Majówka już za nami, maturzyści zdają egzamin dojrzałości, a my zobaczmy, w co pogramy sobie w maju.


Super Street Fighter IV - 07.05.2010


Super Street Fighter IV, to wzbogacona o szereg nowości edycja hitu Capcomu z 2009 roku, o tym samym tytule. SSF zaoferuje graczom aż 8 nowych postaci, co po dodaniu do składu sprzed roku, da nam możliwość zagrania 33 bohaterami. Almanach wojowników powiększą zarówno znane postacie z poprzednich odsłon, jak choćby T.Hawk oraz zupełnie nowe, na przykład Koreanka Juri, specjalizująca się w taekwondo, albo kick-bokser Dee Jay.

Zmiany oczywiście nie ominęły wojowników z podstawowej wersji gry. Dotyczyły one głównie zbalansowania postaci, by walki były bardziej emocjonujące oraz wymagające. Warto wspomnieć, że wpływ na cały proces mieli nie tylko deweloperzy studia, ale także fani udzielający się na oficjalnym forum.

Poszczególni wojownicy otrzymali od twórców po dwa nowe Ultra Combo. Ma to wymusić na graczach zmianę stosowanych do tej pory taktyk, zarówno podczas single playera, jak i w multi. Ten ostatni zawiera parę innowacji: do naszej dyspozycji oddane zostanie lobby , w którym użytkownicy będą mogli toczyć dyskusję oraz umawiać się na potyczki. Niestety, to rozwiązanie powoduje, że SF IV oraz SSF IV nie są kompatybilne pod względem rozgrywki sieciowej.

W Super Street Fighter IV przyjdzie nam zagrać siódmego maja na konsolach Xbox 360 oraz Playstation 3.


Lost Planet 2 - 18.05.2010


Ponownie jesteśmy w Capcomie. Lost Planet 2 to bezpośrednia kontynuacja świetnej gry akcji, opowiadającej o konflikcie toczącym się na lodowej planecie Eden III. Fabuła drugiej części toczy się 10 lat po wydarzeniach znanych z poprzedniej odsłony. Nie opowiada ona o losach jednego bohatera, ale przybliża kilka działających grup Śnieżnych Piratów, przedstawiając całą historię z różnych perspektyw.

Opuścimy wielkie lodowe pustkowia na rzecz zdecydowanie bardziej tropikalnych klimatów: odwiedzimy między innymi olbrzymią puszczę, przypominającą lasy równikowe. W Lost Planet 2 będziemy mogli w dużym stopniu niszczyć otoczenie, a naszym przeciwnikiem wciąż będzie rasa obcych, zwana Akrid.

Do rozwałki ponownie zostaną nam oddane liczne rodzaje broni – od karabinów maszynowych, przez działa obrotowe, na wyrzutniach rakiet kończąc. Poza tym, postacie będą mogły używać sprzętu, który umożliwi im dotarcie na wyższe poziomy planszy (lina z hakiem), czy zapewni osłonę (tarcze). Ostatecznie przyjdzie nam zasiąść za sterami wielkich mechów.

Na planetę Eden III powrócimy już osiemnastego maja tego roku, zarówno na konsolach nowej generacji, jak i PC.


Alan Wake - 14.05.2010


Alan Wake to nowe dzieło twórców legendarnego już Maxa Payne'a. Produkcja Finów stylizowana jest na psychologiczny thriller, a inspiracją był kultowy serial telewizyjny Davida Lyncha i Marka Frosta, o nazwie Twin Peaks (Miasteczko Twin Peaks).

Tytułowy bohater – Alan, jest znanym pisarzem poczytnych horrorów. Niestety, nękające go od dwóch lat koszmary powodują, że nie potrafi napisać kolejnej książki. W związku z tym, jego narzeczona, Alice, postanawia zabrać go na wakacje do malowniczego miasteczka Bright Falls. Po początkowej sielance, towarzyszka Wake'a znika w nieznanych okolicznościach, a sama miejscowość zamienia się w mroczne miejsce, pełne dziwnych zjawisk. Miejsce, gdzie dzieje się akcja ostatniego dzieła pisarza. Dzieła, którego Alan nie jest sobie w stanie przypomnieć.

Nasze poszukiwania będziemy odbywać zarówno pieszo, jak i korzystając z pojazdów - między innymi wysłużonego samochodu kombi . Postać wejdzie w kontakt z mieszkańcami wioski, a odwiedziny w latarni morskiej i górskich lasach urozmaici nam realistyczny cykl dobowy. Szczególną uwagę będziemy musieli zachować nocą, bo właśnie wtedy zjawiska z horroru Alana materializują się, a naszymi środkami zaradczymi będą zarówno broń strzelecka, jak i różne źródła światła (latarka, flara, reflektory).

W świat ten wejdziemy 14 maja na konsoli Xbox 360.


Read Dead Redemption - 21.05.2010


Rockstar Games - ta nazwa kojarzy się przede wszystkim z serią GTA. Tymczasem deweloperzy wychodzą naprzeciw graczom z... westernem! Miejsce Nico Bellicia zajmie John Marstone, były rzezimieszek, który musi odnaleźć się w realiach dzikiego zachodu, stojącego u progu wielkich zmian w obliczu nadchodzącego uprzemysłowienia. Twórcy zaserwują nam epicką opowieść o schyłku ery wielkich rewolwerowców.

Gra jest połączeniem zapierających dech w piersiach krajobrazów z wartką akcją. Podczas naszej podróży poznajemy niuanse westernowej fabuły, dziesiątki wątków pobocznych oraz setki pojedynczych zadań. Większość z nich wzorowana jest na motywach znanych z filmów o dzikim zachodzie, więc przyjdzie nam stoczyć spektakularne pojedynki, brać udział w pościgach dyliżansów czy napadać na banki. Dostaniemy otwarty, ogromny świat, pełen miasteczek, olbrzymich pustkowi, przesmyków górskich i charakterystycznej fauny.

RDR zaoferuje nam dziesiątki charyzmatycznych NPCów. Nie unikniemy także długich podróży na siodle wierzchowca, a naszą podstawową bronią będą rewolwery przypięte do pasa. Cała gra pracować będzie na silniku RAGE znanym choćby z GTA IV.

Z rewolwerów wystrzelimy 21 maja na konsolach Xbox 360 oraz PS3.


Prince of Persia: Zapomniane Piaski - 20.05.2010


Prince of Persia to już legendarna seria. Ubisoft po „artystycznych przygodach” postanowił powrócić do korzeni przygód księcia Persji. Zapomniane Piaski wypełnią 7-letnią lukę, która miała miejsce między Piaskami Czasu, a Duszą Wojownika. Ta odsłona ma nam udzielić odpowiedzi na temat zmiany charakteru księcia.

Akcja rozpoczyna się w momencie, kiedy nasz młody władca podróżując po Persji, postanawia zatrzymać się w królestwie swego brata. Gdy dociera na miejsce, widzi olbrzymią armię szturmującą pałac. Bez wahania postanawia użyć piasków czasu, cofnąć się do przeszłości i zapobiec tym wydarzeniom.

Mechanika rozgrywki powróci do korzeni. Zabawa oparta będzie na dwóch głównych aspektach – spektakularnej walce z wrogami oraz pokonywaniu olbrzymich, sprytnie zaprojektowanych przez deweloperów lokacji. Ponownie pojawi się możliwość używania piasków czasu do kontrolowania czasoprzestrzeni . Przed śmiercią głównego bohatera broni możliwość cofnięcia wydarzeń, a nową umiejętnością jaką posiądzie, będzie ujarzmianie sił natury. Za grafikę odpowiadać będzie silnik Anvil, znany z dwóch odsłon Assassin's Creeda oraz ostatniej odsłony PoP.

Przemiana księcia już 20 maja.


Rig'n'Roll: Tirowiec - 20.05.2010


Gra jest kontynuacją serii Hard Truck studia Buka Entertainment, dziejącą się w 2014 roku. Młody kierowca ciężarówki przybywa do Kaliforni i postanawia założyć własną firmę przewozową. I to właśnie w niego przyjdzie nam się wcielić.

Zasady rozgrywki nie odbiegają od pozostałych tego typu produkcji. Całość opiera się na rozwożeniu towarów w określonym czasie. Do naszych obowiązków należą zakupy ciągników siodłowych, najmowanie kierowców, dowodzenie "flotą" oraz przyjmowanie zleceń, a także rozwijanie baz zaopatrzeniowych.

W grze występują cykle dobowy i pogodowy. Funkcjonowanie pojazdów ma być odwzorowane wyśmienicie. Jako kierowca dokonamy napraw naszego pojazdu, tankowania, a także co najistotniejsze, będziemy musieli przestrzegać kodeksu drogowego, bo w przypadku złamania prawa, karani będziemy mandatami.

Za sterami wielkiego osiemnastokołowca zasiądziemy 20 maja, za pomocą PCtów.


Polskie Imperium: Od Krzyżaków do Potopu - 27.05.2010


Gra przenosi nas do średniowiecza, kiedy to Rzeczypospolita toczy ciężkie boje z Krzyżakami. Dalej poprowadzimy naszą ojczyznę w obliczu wielu niebezpieczeństw, które miały miejsce do czasu historycznego Potopu Szwedzkiego.

Naszym zadaniem będzie umiejętne prowadzenie gospodarki kraju. Zadbamy także o rozwój technologiczny, który twórcy zachwalają jako w stu procentach zgodny z realiami historycznymi. Przyjdzie nam również dowodzić podczas kampanii wojennych, stosować sztukę dyplomacji, a wszystko to, by wyprowadzić nasz kraj na szczyt. W nasze ręce oddanych zostanie 150 jednostek, podzielonych na 3 okresy technologiczne. Całość została okraszona trójwymiarową grafiką.

W króla Polski wcielimy się na pecetach 27 maja.
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamęCzytaj również

Red Dead Redemption 2
Wracając na Dziki Zachód!
- recenzja
Alan Wake
- recenzja
Red Dead Redemption
Czy Niko Bellic lubi westerny?
- recenzja
Książę Persji: Zapomniane Piaski
Powrót Człowieka-Małpy
- recenzja

Komentarze

string(15) ""

Beamhit
   
Ocena:
0
"Almanach wojowników powiększą zarówno znane postacie z poprzednich odsłon, jak choćby T.Hawk oraz zupełnie nowe, na przykład Koreanka Juri, specjalizująca się w taekwondo, albo kick-bokser Dee Jay."

Dee Jay to akurat nie jest nowa twarz, był już w SSFII, czy w SFAIII (wersja na PS).

12-05-2010 16:11
~

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
SSF4 wprowadza 10 nowych postaci: T. Hawk, Dee Jay, Cody, Guy, Dudley, Ibuki, Makoto, Adon, Juri i Hakan.
13-05-2010 08:57
Krakonman
    To wyżej to ja
Ocena:
0
Niezalogowany z pracy.
13-05-2010 08:57

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.