» Wieści » Prawie milion zbanowanych kont Xbox Live

Prawie milion zbanowanych kont Xbox Live

|

Prawie milion zbanowanych kont Xbox Live
Microsoft postanowiło zrobić czystkę. Zbanowało "mały odsetek" użytkowników usługi Xbox Live. Powodem tych działań jest to, że u licznych graczy została wykryta modyfikacja konsoli Xbox 360. Szacuje się, że sytuacja ta miała miejsce w przypadku 600 tys. do 1 mln użytkowników. Dla porównania dodam, że z XBL na świecie korzysta około 20 mln graczy.

"Wszyscy klienci, powinni zdawać sobie sprawę z tego, że piractwo jest nielegalne. Co za tym idzie - posiadanie przerobionej konsoli Xbox 360 (czyt. takiej, która czyta pirackie kopie gier), pogwałca prawo z korzystania z Xbox Live, co wiąże się z tym że taki użytkownik może zostać pozbawiony dostępu do usługi." - Powiedział Microsoft w oficjalnym oświadczeniu.

Przyjmuje się, że na piraceniu gier przemysł gier video traci rocznie 750 mln funtów.
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: CVG
Tagi: Microsoft | Xbox 360 | Xbox Live


Czytaj również

Komentarze


ConAnuS
   
Ocena:
0
"Przyjmuje się, że na piraceniu gier przemysł gier video traci rocznie 750 mln funtów. " - śmiech na sali. Kto uwierzy w to, że Ci wszyscy piraci nagle rzucą się kupować oryginały to gratuluję poczucia humoru. Po prostu sprzedaż Xboxa spadnie.
12-11-2009 18:37
ExiledDiclonius
   
Ocena:
0
W polsce może to nie będzie miało wpływy na sprzedaż gier, aczkolwiek w nieco bardziej rozwiniętych krajach z caą pewnością tak. Osobiście uważam posunięcie Microsoftu za najlepsze od długiego czasu. Coś za coś.
12-11-2009 18:48
Kiender
   
Ocena:
0
I bardzo dobrze się stało, co poniektórzy mają za swoje. Na allegro wzrosła liczba aukcji z tanimi Xami "tanio, konsola zbanowana, nie można grać online ani aktualizować gier i systemu" :P
12-11-2009 21:35
~

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
To wspaniałe, że monopolista, po tym jak PŁACĄC więcej niż inni, stałem się właścicielem awaryjnego sprzętu i PŁĄCĄC wykupiłem abonament-prawo do użytkowania tego sprzętu online, bezprawnie - bez wyroku sądu, samowolnie zniszczył mi konsolę.
12-11-2009 22:02
Wojteq
   
Ocena:
+3
@tylda
Jest mi Ciebie niewyobrażalnie szkoda. I jeszcze zły MałyMiękki Ci konsolkę przerobioną sprzedał... Świat schodzi na psy...
12-11-2009 22:13
ExiledDiclonius
   
Ocena:
0
Można było się tego spodziewać iż tak się stanie. pretensje można mieć tylko do siebie iż się kupiło lub przerobiło konsolę. microsoft dobrze zrobil.
12-11-2009 22:14
~ManQ

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
-1
Według mnie microshit dobrze zrobili banując piratów. ja też dostałem bana, ale opcja z banem (ograniczeniami) na dysk twardy lub blokady konta, to już k*** o wiele za dużo. Co to za zjeb to wymyślił ???? Jak ktoś usunie ten komentarz to jest właśnie za tym by banować konta oraz dyski... moje konto zostalo zablokowane choć mialem na nim 46577 gamerscora... 1 microshit zdupcył sprawe
13-11-2009 07:55
Kiender
   
Ocena:
+2
Microsoft wiele razy ostrzegał że będzie blokować konta osobom mającym przerobiony sprzęt. Wieć sorry ale grając na swoim X360 musiałeś mieć świadomość że mogą cie zbanować. Sam jesteś sobie winny, możesz się żalić ale MS ma to głęboko w poważaniu.
13-11-2009 08:39
Adahl
   
Ocena:
+1
@ManQ
Oczywiście, że jesteśmy za tym by banować i usuwać konta jeśli są to konta pirackie. Redakcja nie popiera piractwa i zawsze będzie w tej kwestii stała po stronie MS. Tak jak powiedzieli inni, ostrzegano wiele razy więc piraci mogą mieć pretensje tylko do siebie.

Co do usuwania komentarza to następnym razem proszę nie używaj wulgaryzmów bo właśnie za nie komentarz zostanie skasowany.
13-11-2009 12:18
Squallu
    @ConAnuS
Ocena:
+4
Sam byłem świadkiem, kiedy po wyjściu pirackiej wersji Modern Warfare 2 na Xboxa 360- usmażyło się 7 spiraconych konsol.
Owi gracze okazali się na tyle maniakalni, że kupili za 600zł od razu Xbox Arcade, podłączyli swój dysk i zakupili oryginalne Modern Warfare 2.

Brzmi absurdalnie, sam widziałem siedząc u znajomego w sklepie przed wczoraj.

Tak więc wierzę, że jak piraci zaczną ostro dostawać po tyłku, to zaczną myśleć jak normalny, legalny konsument.
Czekam na Assassins Creed 2 - podobno ma mieć zabawny bocik wbudowany w strukture gry, który będzie smażył pirackie Xboxy.
I nie rzucajcie słów, że Microsoft nie może tego zrobić, bo może. Banujący sygnał może doprowadzić do RRoD. Widziałem.
13-11-2009 18:37
Malaggar
   
Ocena:
+3
@ManQ: O biedaku! Nie dosć, że nie pozwalają ci piracić, to jeszcze każą ponosić konsekwencje! Kryminaliści!
13-11-2009 19:05
Adahl
   
Ocena:
0
Każda gra powinna posiadać takie zabezpieczenie. Przynajmniej firmy nie musiałyby się same z tym męczyć. Pirat wkłada płytę do napędu i nagle konsola mu pada - to dopiero genialne rozwiązanie.
13-11-2009 19:22
ExiledDiclonius
   
Ocena:
0
Gorzej jakby developerzy dali d** i przez błąd w kodzie każda konsola by padałą bez względu na to czy ma oryginalnego softa czy też nie, zwłaszcza iż taki program mógłby nie rozpoznać pirackiego systemu od nowej aktualizacji ^^
13-11-2009 20:54
~

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Piractwo stanowi naturalny mechanizm ograniczający monopolistyczny dyktat wielkich firm. Nie mając żadnej "konkurencji" Wasi ulubieńcy, tak jak koleś z ekipy tworzącej Modern Warfare będą dyktować sobie ceny z sufitu, konsekwentnie je podwyższając. Skoro gracz MUSI kupić oryginał i nie ma alternatywy to MUSI zapłacić tyle ile sobie wymyśą. Kolejnym krokiem będzie ograniczenie uniemożliwiające korzystanie z używanych-odsprzedawanych po niższej gier, (z których sam korzystam - zdziwieni?). A "promocyjna" polityka naszych rodzimych sieci sprzedaży, doprowadzi do tego, że za grę sprzed 4lat będziemy nadal płacić 199,99zł... O przepraszam - wtedy będą promocje rzędu 399,99.
13-11-2009 20:56
Malaggar
   
Ocena:
+1
Po pierwsze, to gracz nic nie musi. Nikt nie zmusi mnie do kupowania produktu. Zwłaszcza, że nie jest on konieczny do życia.

"Monopolistyczny dyktat wielkich firm"... Brawo... Po pierwsze jaki monopol? A po drugie zapomniałeś o istotnym słowie: "burżuazyjnych".
13-11-2009 21:11
    @tylda
Ocena:
+1
Nie wiem skąd masz takie prognozy, ale podstawową sprawą jest to, że jeżeli ktoś uważa że wydawca życzy sobie zbyt potężną kwotę to wierz mi, że ma on wybór - NIE musi gry kupować. To nie jest rzecz pierwszej potrzeby. Prawo popytu i podaży się kłania.

Poza tym dla mnie gracz MUSI kupić oryginał i nie widzę nic w tym dziwnego (wiedzą to chociażby posiadacze PS3 - mam dużo osób na liście znajomych i jakoś Ci wszyscy ludzie jakoś kupują oryginały)
A tutaj mamy sytuację taką, że niektórzy otwarcie mówią, że piracą bo mogą i nic sobie nie robią z konsekwencji. Konsekwencje przyszły, a teraz niektórzy płaczą. Wiedzieli w co się pakują.
13-11-2009 21:12
ExiledDiclonius
   
Ocena:
0
@~
taki stan rzeczy jaki opisałeś nigdy nie będzie miał miejsca. firmy mogły by rządać niebotycznych cen za gry, aczkolwiek zapominasz iż musieli by mieć wtedy nabywców, a wraz z wzrostem ceny spada liczba odbiorców, co im się nie opłaca
13-11-2009 21:45
~

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Denae - Masz rację - człowiek MUSI tylko żreć, spać i wydalać. To się nazywa piramida potrzeb podstawowych Masłowa. Etiopczycy i inni aborygeni rodem z "Boso przez Świat" dowodzą, że to prawda. Problem w tym, że my żyjemy w stechnicyzowanym, zindustrializowanym, zinformatyzowanym społeczeństwie i poddawani jesteśmy bezustannej presji konsumpcyjnej. "Kup! Kup! Jak nie kupisz, to jesteś gorszy! Lepsi muszą kupić! Co najnowszego Call of Duty nie masz frajerze? To o czym z Tobą rozmawiać?" Ja się opieram takim naciskom bo mam swoje lata i mam inne pasje poza graniem ale 13-17 latek?

ExiledDiclonius -
masz naiwne spojrzenie na politykę firm. Skoro "OPŁACA" im się trzymać wysokie ceny na produkty zalegające półki i magazyny sklepowe pomimo, że logika nakazywałaby obniżyć cenę i pozbyć się staroci, to co ich powstrzyma przed windowaniem cen za nowości?

Malaggar - Fajnie, że humor Cię nie opuszcza. Ja pozwolę sobie jednak mieć swoje zdanie na temat firmy Microsoft, która traktuje LEGALNYCH posiadaczy konsol jak [wymoderowano] sprzedając niepełnowartościowy produkt za pełną cenę lub zmuszając do deklaracji fałszywych danych koniecznych do rejestracji w XBOX Live, co również - o czym większość lizydupków zapomina - JEST PRZESTĘPSTWEM i prędzej czy później może także zakończyć się banem...

To prawda, że Ci, którzy zdecydowali się na przeróbkę konsol, nie powinni mieć pretensji o to, że firma przeciwdziała temu procederowi sięgając nawet do półlegalnych rozwiązań. Ryzyko było wkalkulowane w koszta. Jednak po przeliczeniu wyjdzie, że zakup nowej konsoli to cena zaledwie TRZECH nowych gier i równowartość zaledwie połowy średniej miesięcznej pensji w naszym kraju...
13-11-2009 22:39
Malaggar
   
Ocena:
0
Czy mogę prosić moda o skasowanie przynajmniej fragmentu o "asfaltach z bambustanu"? Nie, żebym był specjalnie dotknięty, ale to podpada pod regulamin.

"Jednak po przeliczeniu wyjdzie, że zakup nowej konsoli to cena zaledwie TRZECH nowych gier i równowartość zaledwie połowy średniej miesięcznej pensji w naszym kraju... " Więc w czym problem?

EDIT do poniżej: Spoko, tylko nie tutaj. Na PW to bym nawet nie skrzywił się ;)
13-11-2009 22:44
~

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
No tak - przepraszam za sformułowanie z tymi asfaltami - ale oglądałem oskarowego "Gran Torino" z Clintem Eastwoodem (Malaggar?) :) i tak jakoś się zasugerowałem jedną sceną...
13-11-2009 22:53

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.