» Wieści » Natal zbiera nagrody, mimo braku premiery

Natal zbiera nagrody, mimo braku premiery

13-11-2009 10:10 | Łukasz 'Squallu' Winkel

Natal zbiera nagrody, mimo braku premiery
Jak podaje blog Majora Nelsona, Project Natal (prototyp nowego kontrolera, a właściwie jego braku...) został nagrodzony przez amerykański magazyn TIME jako Wynalazek Roku. To już trzecia nagroda w tym miesiącu, zaraz po wyróżnieniu Popular Mechanics 2009 Breakthrough oraz Popular Science Best of What’s New.
Gratulujemy twórcom i oczekujemy prezentacji tegoż wynalazku.
Źródło: Major Nelson blog
Tagi: Xbox 360 | Project Natal | Natal


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

ExiledDiclonius
   
Ocena:
0
Osobiście nie zachwycam się nathalem, robi wrażenie tylko na pierszy rzut oka, ale jeśli przemyślić całą sytuację to jest bardzo niepraktyczny, a głównie dla tego, iż z założenia nie będzie posiadać kontrolera, a co za tym idzie? Ograniczenie do gier statycznych takich jak pokazano na E3. Wyobraźcie sobie iż chcecie zagrać w rpg, którego nieodłącznym elementem jest przemierzanie krain. No i co w takim wypadku nam pozostaje? Nieudolnie symulować ruch chodu, lub wydawać komendy głosowe, niczym do psa "śiad, stój, idź, zdechł pies". Z drugiej strony mamy motion controlery, od ps3, które notabene zagoszcża na półkach sklepów już na wiosnę. Co prawda nie jest to przechwycanie ruchu gracza, lecz w tym wypadku wypada w moich oczach o wiele bardziej praktycznie.
13-11-2009 18:44
Adahl
   
Ocena:
0
Natal to już jest wielkie osiągnięcie. Ale najpewniej nie nada się do wszystkich typów gier. Tak więc byłbym spokojny. :)
13-11-2009 19:19
ExiledDiclonius
   
Ocena:
0
Miejmy nadzieję iż jednak pomyślą nad zastosowaniem jakichkolwiek kontrolerów. Jeśli tak zrobią, to Microsoft przez jakiś czas nie będzie miał konkurencji. Ale i tak pozostaje nam poczekać do końca przyszłego roku, aby się przekonać
13-11-2009 20:52

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.