» Wieści » Nadchodzi nowy handheld od Nintendo

Nadchodzi nowy handheld od Nintendo

23-03-2010 10:21 | Mateusz 'Red_the_Neko' Kalder

Nadchodzi nowy handheld od Nintendo
Ojcowie Zeldy i Mariana obwieścili, że ich najmłodsze dziecko ze stajni handheldów ma ujrzeć światło dzienne przed marcem 2011 w Japonii. Nowy system zostanie ujawniony na tegorocznym E3 w czerwcu.

Na chwilę obecną wiadomo, że konsola będzie pozwalała na efekty 3D bez konieczności zakładania przez graczy specjalnych okularów.

Jeśli idzie o plotki to prezes Satoru Iwata podobno powiedział reporterom gazety Asahi Simbun, że następca DS'a ma mieć "wielce szczegółową grafikę" i, że ma używać sensoru z możliwością "czytania ruchów grających". Inna plotka mówi o procesorze NVIDIA Tegra, który miałby dawać moc nowemu hand-heldowi.

Na chwilę obecną zostaje nam czekać przynajmniej do E3.
Źródło: ds.ign.com
Tagi: Nintendo | handheld


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

Duke Kris
   
Ocena:
0
Jestem ciekaw ile lat jeszcze potrzeba by mieć jakość Xboxa i PS3 w takim małym urządzeniu :)
23-03-2010 11:37
~

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Zapewne do następnej generacji konsol, wystarczy spojrzeć na przykład psp, które może wyświetlać lepszą grafikę niż wszystkie konsole starej generacji.

Nie wiedząc czemu po przeczytaniu nagłówka oraz zobaczeniu fotki tego newsa naszła mnie myśl typu "Kolejna odsłona (kolor) NDS"
27-03-2010 15:11
twilitekid
   
Ocena:
0
"wystarczy spojrzeć na przykład psp, które może wyświetlać lepszą grafikę niż wszystkie konsole starej generacji." Starej, masz na myśli PSX-Saturn-N64? Bo jeśli mówisz o poprzedniej generacji, to chyba nie widziałeś żadnej z tych konsol w akcji.
28-03-2010 00:37
~

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
z całą pewnością przebija graficznie xkloca, game cube, jeśli chodzi o ps2 to obie konsole stać praktycznie na to samo, aczkolwiek psp wypada w moich oczach nieco lepiej. w każdym razie żadna gra w którą mogłem pograć na ps2 nie dorównuje choćby tekkenowi 5 czy core crisis. wiec tak psp jest w stanie zapewnić lepszą grafikę niż konsole starej generacji,
28-03-2010 03:11
twilitekid
   
Ocena:
0
Sugerujesz, że PS2 jest mocniejsze od GCN i Xboksa?

Wybacz, ale bredzisz. PS2 była najsłabszą konsolą poprzedniej generacji. A mówienie, że PSP graficznie przebija Xboksa to już totalne bzdury. Nie wiesz o czym mówisz.
28-03-2010 23:55
Squallu
   
Ocena:
0
Fakt. Tylda albo nie potestował dobrych gier na Xkloca i Cjuba, albo po prostu przez fakt, że trzyma psp w ręce nie dostrzega, że im mniejszy monitorek tym złudzenie ładniejszych tekstur większe ;]
31-03-2010 12:02
twilitekid
   
Ocena:
0
Xbox miał chociażby sprzętową obsługę shaderów. PSP owszem - może na papierku ma pewne parametry wyższe od PS2, ale to jest małe i się nie może mocno grzać, co bezpośrednio wpływa na osiągi.

Aż dziw, że tyle lat po premierze PSP wciąż krąży ten mit o potędze tej konsoli. Tożto DC już chyba lepszą jakość grafiki oferowało.
02-04-2010 10:16

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.