» Grand Theft Auto III

Grand Theft Auto III

Dodała: DearYou

Grand Theft Auto III
7
Ocena użytkowników
Średnia z 1 głosów
-
Twoja ocena
Mają na liście życzeń: 0
Mają w kolekcji: 1
Obecnie grają: 0

Dodaj do swojej listy:
lista życzeń
kolekcja
obecnie gram
Tytuł: Grand Theft Auto III
Seria wydawnicza: Grand Theft Auto
Producent: Rockstar North
Wydawca: Rockstar Games
Data premiery (świat): 23 października 2001
Platformy: PS2

Gracz wciela się w Claude'a Speeda, żyjącego w 2001 roku w mieście Liberty City. W trakcie całej gry nie dowiadujemy się, jak ma na imię kontrolowany przez nas gangster. Z gry Grand Theft Auto: San Andreas dowiadujemy się, że ma na imię Claude.

Gracz zaczyna pracować jako miejscowy bandyta, powoli umacniając swoją pozycję, pracując dla rywalizujących ze sobą gangów. Każdy samochód charakteryzuje się swoimi parametrami np. Sentinel mafii (wzorowany na BMW M5) jest o wiele szybszy od minivana, jednak próba jego kradzieży kończy się przeważnie pościgiem za nami przez uzbrojonego członka mafii.

Trzeba dodać, że scenarzyści tworzący scenariusz do GTA III mieli już w zamyśle kolejny do Grand Theft Auto: Vice City. Widać to chociażby w nazwie stacji Flashback FM, w której grane są utwory z lat osiemdziesiątych, nawiązującej do stacji Flash FM obecnej w "GTA:VC", albo kiedy Lazlow w stacji Chatterbox mówi, że pracuje tu, ponieważ wyrzucili go ze stacji rockowej (w tamtej grze z kolei pracował w stacji V-Rock). Scenariusze tutaj omawianej gry i czterech następnych gier z serii (z czego dwie wydane zostały tylko na platformy PlayStation 2 i PSP) są powiązane ze sobą.

Gracz ma pełną dowolność w tym, co robi: może wykonywać podstawowe misje, przeważnie zlecane przez szefa, któregoś w wpływowych w Liberty City gangów, poznając coraz większe obszary miasta i nowe możliwości (pojazdy, broń, inne gangi itp.), jednocześnie pnąc się w swojej gangsterskiej karierze i stając coraz wyżej w hierarchii. Może je zignorować i wykonywać misje poboczne lub dodatkowe (np. misje w taksówce, radiowozie, ambulansie, wozie strażackim, „rozwałki”, kradzież samochodów na zlecenie itp.), dzięki którym zdobywa pieniądze lub różnego rodzaju gadżety. Może także wybrać się na luźny spacer lub przejażdżkę po mieście (np. za pośrednictwem metra), zwiedzać je i poznając jego sekrety lub zrobić rozpoznanie do misji, z którą nie poradził sobie za pierwszym razem.
Tagi: Grand Theft Auto III | Rockstar North | Rockstar Games


Czytaj również

Red Dead Redemption 2
Wracając na Dziki Zachód!
- recenzja

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.