» Enslaved: Odyssey to the West

Enslaved: Odyssey to the West

Dodał: Łukasz 'Qrchac' Kowalski

Enslaved: Odyssey to the West
7.5
7.38
Ocena użytkowników
Średnia z 8 głosów
-
Twoja ocena
Tytuł: Enslaved: Odyssey to the West
Producent: Ninja Theory
Wydawca: Namco Bandai
Dystrybutor polski: Cenega Poland
Data premiery (świat): 5 października 2010
Data premiery (Polska): 8 października 2010
Platformy: PS3, Xbox 360
Strona WWW: enslaved.namcobandaigames.eu/

Taktyczna gra akcji koncentrująca się na skomplikowanych relacjach pomiędzy dwiema głównymi postaciami i wymagająca od graczy zastosowania mieszaniny walki, strategii i eksploracji środowiska. Dzięki wpływom największych talentów branży muzycznej i filmowej Enslaved łączy piękną grafikę i urzekającą muzykę z płynną animacją i wciągającą rozgrywką.

Za ponad 150 lat świat zmieni się nie do poznania, wszystko co pozostało to ginąca ludzka populacja i bezlitosne roboty pozostałe po wojnach z dalekiej przeszłości. W Enslaved gracze wcielą się w rolę Monkey, silnego brutalnego samotnika i jego sterowanej przez grę partnerki Trip, obytą z technologią, ale niedoświadczoną ciężarami życia, młodą kobietę pochodzącą z pokojowej społeczności. Oboje zostali pojmani przez tajemniczy statek łowców niewolników, o którym krążą plotki, że porywa ludzi i zabiera ich na zachód, skąd nigdy nie wracają.

Podczas gdy oboje podjęli próbę ucieczki, Trip szybko zdała sobie sprawę, że Monkey wraz ze swoją surową siłą, jest jej jedyną nadzieją na przetrwanie niebezpiecznej drogi powrotnej. Włamała się do niewolniczej opaski Monkey i połączyła ich – jeśli ona zginie, on zginie. Teraz jej podróż stała się jego podróżą.

Gracz musi się upewnić, że Monkey i Trip współpracują, gdy przemierzają świat i przetrwają niebezpieczne, wrogie przeszkody, które napotkają. Monkey zręcznie władający swoim sprawdzonym kosturem będzie atakował i bronił się przeciwko przeciwnikom, używając kombinacji ataków, bloków i kontr. Będzie także w stanie wykonać spektakularne ciosy kończące, pozwalające mu na rozprucie przeciwnika kawałek po kawałku, zabranie jego broni na własny użytek bądź zniszczenie go jednym ciosem.

Ninja Theory podniosła standard tworzenia gier wideo poprzez zaangażowanie w prace utalentowanych profesjonalistów z innych branż rozrywkowych. Jednym z nich jest Andy Serkis, znany z roli filmowych jako Golum w trylogii Władcy Pierścieni i tytułowej roli Konga w King Kong, został on zaangażowany nie tylko w roli reżysera, ale także do sportretowania głównej postaci Monkey.

Dodatkiem do grupy utalentowanych profesjonalistów jest Alex Garland, pisarz i scenarzysta, spod którego pióra wyszły takie dzieła jak powieść The Beach i scenariusz filmowy do filmu 28 Days Later. Enslaved jest pierwszym projektem gry video Garlanda. Pomagał przy tworzeniu gry i był bardzo zaangażowany w tworzenie scenariusza i dialogów.
Tagi: Enslaved: Odyssey to the West | Ninja Theory | Namco Bandai | Cenega Poland | TPP


Czytaj również

Graliśmy w Code Vein
Dark Souls z wielkimi oczami
- pierwsze wrażenia
Kontynuacja czy reaktywacja?
rozważania nad upadkiem standardów produkcji gier
Enslaved: Odyssey to the West
Wielki Mędrzec Równy Niebiosom
- recenzja

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.