» Bulletstorm

Bulletstorm

Dodał: Szymon 'neishin' Szweda

Bulletstorm
8.75
8.25
Ocena użytkowników
Średnia z 8 głosów
-
Twoja ocena
Tytuł: Bulletstorm
Producent: People Can Fly
Wydawca: Electronic Arts
Dystrybutor polski: Electronic Arts Polska
Data premiery (świat): 22 lutego 2011
Data premiery (Polska): 25 lutego 2011
Platformy: PS3, Xbox 360

Bulletstorm to efektowna strzelanina osadzona w dalekiej przyszłości. Za produkcję odpowiada studio People Can Fly będące własnością firmy Epic Games , znane głównie z ciepło przyjętej gry FPS zatytułowanej Painkiller.

Akcja gry osadzona została w XXVI wieku. Jedną z największych potęg w galaktyce jest Konfederacja Planet, której przewodzi charyzmatyczny generał Serrano. Pomyślność jego imperium gwarantuje działalność elitarnego oddziału Dead Echo. Gracze wcielą się w Graysona Hunta – dawniej członka wspomnianej grupy, a obecnie pirata i wroga publicznego numer jeden. Większość czasu spędzimy na planecie Stygia, która dawniej była luksusowym centrum rozrywki. Zarządcy opuścili jej powierzchnię wiele lat temu, oddając ją we władanie zmutowanym roślinom. Ocalali ludzie podzielili się natomiast na wiele dzikich plemion.

Bulletstormto dynamiczna pierwszoosobowa strzelanina, którą wyposażono w efektowny system walki wręcz. Grayson potrafi przywalić wrogom kopniakiem lub wślizgiem walnąć ich po nogach. Dodatkowo uzbrojony jest w energetyczny bat. Dzięki niemu może złapać i przyciągnąć wroga, odrzucić go do tyłu, a nawet podrzucić w powietrze. Podczas gry za wykańczanie nieprzyjaciół otrzymujemy punkty, których ilość zależy od stylu, w jakim wykończyliśmy przeciwnika. Przykładowo, za zwykle zabicie wroga otrzymamy premię +10, zdjęcie kogoś strzałem w głowę da nam już +50. Jeśli dołączymy to tego kreatywne wykorzystanie bata końcowy wynik ulegnie jeszcze dodatkowemu zwiększeniu. Zarobione punkty wydajemy na modernizację broni. W taki to sposób karabin zyska możliwość wystrzelenia stu naboi na raz, co zerwie całe mięso z kości większości wrogów, zostawiając jedynie parujący szkielet. Ulepszony bat potrafi natomiast uderzyć o ziemie z taką siłą, że podrywa kilku wrogów w górę, pozwalając nam spokojnie zdjąć ich jednego po drugim, gdy bezbronnie szybują w powietrzu.

Bulletstormdziała na najnowszej wersji silnika Unreal Engine 3.0, co zapewnia mu piękną i kolorową grafikę. Za opracowanie fabuły odpowiada Rick Remeder - doświadczony twórca komiksów, który współpracował z Electronic Arts także przy Dead Space.
Tagi: Bulletstorm | People Can Fly | Electronic Arts | Electronic Arts Polska

Filmy

» Otwarcie kampanii: Hard Resolutions


Czytaj również

Star Wars: Squadrons
Czy leci z nami deweloper?
- recenzja
Bulletstorm
- recenzja
Anthem
Kiedy świat staje na głowie
- recenzja
A Way Out
Tworząc więzi
- recenzja
Polterświęta 2017
Fantastyczna choinka
Battlefield 1
Znowu pierwszy
- recenzja

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.