» Batman: Arkham City

Batman: Arkham City

Dodał: Szymon 'neishin' Szweda

Tytuł: Batman: Arkham City
Seria wydawnicza: Batman: Arkham
Producent: RockSteady Studios
Wydawca: Warner Bros Interactive
Data premiery (świat): 18 października 2011
Data premiery (Polska): 21 października 2011
Platformy: PS3, Xbox 360
Strona WWW: arkhamhasmoved.com/

Batman: Arkham City to kontynuacja gry akcji przenoszącej nas do świata znanego z komiksów o tytułowym bohaterze. Za stworzenie produkcji odpowiada RockSteady Studios, które opracowało świetny pierwowzór (Batman: Arkham Asylum) oraz Urban Chaos: Riot Response. Po raz pierwszy, prócz świetnej kampanii dla jednego gracza, pojawia się także tryb dla wielu graczy.

W drugiej odsłonie serii przenosimy się na ulice miasta Gotham, obecnie w sporej części opanowane przez popleczników Jokera. Mroczny Rycerz przemierza ciemne zaułki, wilgotne podziemia i dachy budynków w poszukiwaniu kolejnych wskazówek mogących naprowadzić go na trop schorowanego po wydarzeniach z „jedynki” zielonowłosego geniusza zbrodni.

Człowiek-Nietoperz ma dostęp do wielu nowych gadżetów (m.in. odbiornika pozwalającego podsłuchać policyjne komunikaty, Gotham FM i wszelkiego rodzaju tajemnicze transmisje prowadzące do zadań dodatkowych) oraz sposobów rozprawiania się z oponentami. Walka została usprawniona i rozbudowana – starcia z wieloma przeciwnikami dostarczają jeszcze więcej emocji, dzięki konieczności kontrolowania całego pola walki, możliwości nokautowania kilku bandziorów naraz oraz równoczesnego korzystania z gadżetów. Batman oczywiście zdobył także nowe możliwości jako skryty łowca, by nie było konieczności brutalnego tłuczenia się na każdym kroku.

Arkham City zyskuje nowego herosa – po stronie Batmana staje osławiona Catwoman, której burzliwa przeszłość z naszym herosem jest w grze wyraźnie podkreślona. Po drugiej stronie barykady, prócz starych znajomych – Jokera, Riddlera i Harley Quinn - znajdują się Harvey „Dwie Twarze” Dent oraz tajemniczy Hugo Strange, nowy naczelnik Arkham Asylum.
Tagi: Batman: Arkham City | RockSteady Studios | Warner Bros Interactive

Filmy

» Zwiastun No place of a hero
» Wywiad - Sprzęt


Czytaj również

Batman: Arkham City
Sen o Gotham
- recenzja

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.