» Batman: Arkham Asylum

Batman: Arkham Asylum

Dodała: Marta 'Denae' Matyjewicz

Batman: Arkham Asylum
9.00
8.77
Ocena użytkowników
Średnia z 26 głosów
-
Twoja ocena
Tytuł: Batman: Arkham Asylum
Seria wydawnicza: Batman: Arkham
Producent: RockSteady Studios
Wydawca: SCi / Eidos
Dystrybutor polski: Cenega Poland
Data premiery (świat): 25 sierpnia 2009
Data premiery (Polska): 28 sierpnia 2009
Platformy: Xbox 360, PS3
Strona WWW: www.batmanarkhamasylum.com/

Batman: Arkham Asylum to produkcja opowiadająca o nowych przygodach tytułowego Mrocznego Rycerza, która łączy w sobie elementy przygodówki, chodzonej bijatyki oraz skradanki.

Fabuła Arkham Asylum nie nawiązuje bezpośrednio ani do pełnometrażowych filmów ani do komiksów, choć czerpie z nich wyraźne inspiracje. Warto dodać, że za opracowanie scenariusza odpowiada Paul Dini, czyli jeden z autorów serialu Batman: The Animated Series. Akcja omawianej gry rozpoczyna się niedługo po tym jak Batmanowi po raz kolejny udaje się pojmać Jokera i doprowadzić złoczyńcę do tytułowego zakładu dla obłąkanych. Wkrótce po przybyciu Joker ucieka, a na dodatek okazuje się, że całość była częścią misternie opracowanego przez niego planu. Sterując postacią Batmana musimy doprowadzić do ponownego uwięzienia wszystkich zbiegłych przestępców. Ciekawostką jest to, że w trakcie rozgrywki oprócz Jokera spotykamy także wiele innych postaci charakterystycznych dla omawianego uniwersum. Są to między innymi Victor Zsasz, Killer Croc, Harley Quinn i Poison Ivy.

Galeria

Zobacz wszystkie »
Tagi: Batman: Arkham Asylum

Filmy

» Trailer


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

~bez immienny

Użytkownik niezarejestrowany
    batman
Ocena:
0
Heh,luzik giera
03-02-2010 18:29
malarz1989
    ZACHWYCAJĄCY !!!
Ocena:
0
Przynajmniej tak wszyscy znajomi, którzy w tą grę grali mówili. Najlepsza gra roku, najlepsza w historii, wzór do naśladowania... zachwytom nie było końca !

No to pełen zapału zagrałem. Okazało się, że gra jest najwyżej dobra. Takie 6+ w skali 1-10, czyli nie porywa.

Obezwładniająco liniowa, pełna absurdalnych sytuacji, z kiepskim systemem rozgrywki, mało zaskakująco, czy wciągająco fabułą, bez skorzystania z dostępnych przy postaci batmana głębszych refleksji. Było kilka momentów niezmiernie irytujących, kilka wielce zawodzących i kilka ta takich przy których człowiek naklął się jak stary szewc.

To co stanowi esencję jej fajności to oprawa audio-wizualna. Graficy, animatorzy, dźwiękowcy i ci którzy ich pracę koordynowali odwalili kawał dobrej roboty (chociaż i tu znajdzie się kilka sporych wpadek :P ).

Na grze się zawiodłem raczej, chociaż fanom Batka i ludziom, którzy nie podejdą do tego jako gry która "odmieni ich życie", gra ma duże szanse sprawić przyjemność.
08-02-2011 14:39

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.