» Wieści » Allegro partnerem akcji "Nie przerabiam – nie kradnę"

Allegro partnerem akcji "Nie przerabiam – nie kradnę"

22-01-2010 20:21 | Paweł 'Adahl' Matyjewicz

Allegro partnerem akcji
Informacja prasowa:

Warszawa, 20 stycznia 2010 r. – Największa w Polsce internetowa platforma handlowa Allegro.pl przyłączyła się do ogólnopolskiej kampanii przeciwko pirackiemu oprogramowaniu oraz przerabianiu konsol Xbox 360. W ten sposób chce wyeliminować ze swoich stron oferty pozwalające na przerabianie konsol firmy Microsoft. Allegro od lat zabrania sprzedawania za swoim pośrednictwem nielegalnego oprogramowania. Teraz firma postanowiła usuwać również oferty przerobienia konsol Xbox 360 pozwalające na korzystanie z nielegalnego oprogramowania.

Niezmiernie ważne jest dla nas przestrzeganie prawa i sprzedawanie za naszym pośrednictwem tylko legalnych produktów. Bez zastanowienia zgodziliśmy się poprzeć akcję "Nie przerabiam – nie kradnę". W ten sposób chcemy przyczynić się także do rozwoju polskiego rynku gier na konsole – powiedział Patryk Tryzubiak, PR Manager Allegro. Tylko skuteczna walka z pirackim oprogramowaniem może wpłynąć pozytywnie na rozwój tego segmentu rynku. Decyzja o wprowadzeniu zakazu wystawiania tego typu ofert w naszym serwisie ma przede wszystkim przynieść korzyści graczom. To właśnie pirackie oprogramowania hamuje rozwój rynku gier konsolowych w Polsce. Firmy produkujące i wydające nowe tytuły tracą na piractwie, a co za tym idzie muszą ograniczać budżety na nowe produkcje. Największymi stratnymi w tej historii zawsze są gracze. Dlatego naszym zdaniem tak ważne jest eliminowanie rynku przerabiania konsol. Tylko w ten sposób możemy doprowadzić polski rynek do zachodnich realiów. – dodał Tryzubiak.

Zdajemy sobie sprawę, z tego, że obecnie nadal można odszukać takie aukcje na naszym serwisie. Jednak jesteśmy pewni, że systematyczną pracą osiągniemy swoje cele i doprowadzimy do sytuacji w której takie oferty znikną całkowicie. – dodał Tryzubiak.

Oficjalnymi partnerami kampanii "Nie przerabiam – nie kradnę" zostały największe firmy związane z rynkiem elektronicznej rozrywki, takie jak Allegro, Empik, Electronic Arts, Ubisoft, CD Projekt. Akcję wspiera także Stowarzyszenie Producentów i Dystrybutorów Oprogramowania Rozrywkowego (SPIDOR). Patronami akcji są także serwisy internetowe Gry-Online.pl oraz Polygamia.pl. Do akcji przyłączyła się agencja kreatywna Pompidou odpowiedzialna za kreację strony internetowej.
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Informacja prasowa
Tagi: Microsoft | Allegro | MS | piractwo | gry | Konsole


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

ExiledDiclonius
   
Ocena:
0
Coś kiepsko im to idzie. na dzień dzisiejszy widziałem więcej ofert niż w dniu ukazania się tego newsa ^^
24-01-2010 20:02

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.