konkurs wieść

Artykuły

Gdy zakracze kruk

Gdy zakracze kruk

Powiadam ci, tom nie ja go zarżnął

02-08-2009 16:33 | Krystian 'Krishakh' Pruchnicki | Komentarze: 19
Przygoda jest przeznaczona dla 2-4 graczy. Najlepiej, gdyby postacie były początkujące. Akcja scenariusza może mieć miejsce gdziekolwiek, przy rzadko uczęszczanym, pobocznym szlaku. Przyjmuję, że jest to jedna z takich dróg w okolicach Altdorfu. Bohaterowie jadą polną drogą, podróżując między jedną...

Wieści

Konkurs Wieść - koniec nadsyłania prac

Konkurs Wieść - koniec nadsyłania prac

31-05-2009 17:28 | triki
Termin nadsyłania prac na konkurs "Wieść" upłynął dzisiejszej nocy.

Do skrzynki sekretarza trafiło 11 prac, które łącznie mają 260 stron.

Wyniki, zgodnie z regulaminem, zostaną ogłoszone na stronie konkursu 27 czerwca 2009. » więcej
Konkurs Wieść - pozostały tylko dwa tygodnie

Konkurs Wieść - pozostały tylko dwa tygodnie

16-05-2009 09:42 | Marcin 'DAME' Jasiunas
Prace na konkurs Wieść możecie przysyłać do 30 maja, więc pozostały już tylko dwa tygodnie. Na każdy nadesłany e-mail z pracami odsyłamy potwierdzenie otrzymania, jeżeli więc takowego nie otrzymaliście, jak najszybciej wyślijcie go ponownie.

Odpowiedzi na dodatkowe pytania można uzyskać na naszym forum, w wątku poświęconym konkursowi. » więcej
Wieść - ogłoszenie wyników!

Wieść - ogłoszenie wyników!

27-06-2009 21:33 | Karolina 'Viriel' Bujnowska-Brzezińska | Komentarze: 21
IV edycja Konkursu na scenariusz WFRP dobiegła końca. W tym roku hasłem przewodnim przygód w Starym Świecie była "Wieść". Niemalże jednogłośnie wskazano zwycięską pracę, a w celu wyłonienia drugiego i trzeciego miejsca konieczna była dogrywka. Dodatkowo, Kapitała konkursu zdecydowała przyznać wyróżnienie. Redakcja Działu WFRP ma przyjemność ogłosić wyniki konkursu.
» więcej
Złe wieści z Salzenmund - drugie miejsce w konkursie Wieść

Złe wieści z Salzenmund - drugie miejsce w konkursie Wieść

17-07-2009 09:28 | Daniel 'karp' Karpiński
"Złe wieści z Salzenmund" to samodzielna, zamknięta przygoda dla 2 do 5 graczy oraz Mistrza Gry, który potrafi improwizować kiedy trzeba. Pora roku ani jakieś specjalne osadzenie wydarzeń w historii Starego Świata nie mają większego znaczenia. Scenariusz rozgrywa się w Nordlandzie (to też można zmienić) i jest utrzymany w klasycznej konwencji przygody drogi. Powinno się go udać rozegrać na jednej długiej sesji (maksymalnie dwóch). W zależności od liczebności drużyny, Bohaterowie powinni mieć skompletowaną pierwszą profesję (drużyna 4-5 osobowa) lub skończoną drugą (2-3 osobowa). Same profesje nie mają większego znaczenia. Dobrze by było, żeby choć jedna postać w drużynie potrafiła czytać i pisać.

Dział WFRP zaprasza do lektury scenariusza Złe wieści z Salzenmund, który zajął drugie miejsce w konkursie Wieść. Autorem pracy jest Mateusz 'Maestro' Paszun. » więcej
Gdy zakracze kruk - pierwsze miejsce w konkursie Wieść

Gdy zakracze kruk - pierwsze miejsce w konkursie Wieść

"Przygoda jest przeznaczona dla 2-4 graczy. Najlepiej, gdyby postacie były początkujące. Akcja scenariusza może mieć miejsce gdziekolwiek, przy rzadko uczęszczanym, pobocznym szlaku. Przyjmuję, że jest to jedna z takich dróg w okolicach Altdorfu.

Bohaterowie jadą polną drogą, podróżując między jedną wioską a drugą. Być może szukają szalejącej w okolicy bandy goblinów, a może po prostu sprzedają warzywa. Jest noc, tu gdzieś powinno być sioło, ale go nie ma. Ciemno, straszno. Ponura, chłodna pora. Nagle, nad głowami herosów, rozlega się skrzekliwe: Kaaarrrlll…- ze zdławionym a i chrapliwym, bretońskim r."


Dział WFRP zaprasza do lektury przygody, która zajęła I miejsce w IV edycji konkursu na scenariusz WFRP. Autorem pracy jest Krystian 'Krishakh' Pruchnicki. » więcej
Kukiełki się nie starzeją

Kukiełki się nie starzeją

"Bohaterowie zostaną wynajęci do ochrony panny Hildy van Parten, jedynej i rozpuszczonej jak nieszczęście córeczki bogacza Abelarda van Partena. Razem z nią trafiają do uzdrowiska Sigmaringen, gdzie bywa śmietanka towarzyska szlachty całego Imperium."

Dział WFRP zaprasza do lektury scenariusza Kukiełki się nie starzeją wyróżnionego w Konkursie Wieść. Autorem przygody jest Marcin 'narsilion' Cybulski. » więcej