» Webkomiksy » Espresso

Espresso


wersja do druku

Espresso
Jakub Matys

Ur. 15 listopada 1982 w Kielcach. Mieszka jedną nogą w Kielcach drugą w Łodzi, gdzie pracuje jako grafik komputerowy (freelancer).Międzynarodowy Festiwal w Łodzi 2008
Grand Prix
Jakub Matys o komiksie:

Pomysł na komiks pojawił się wczesnym rankiem nad filiżanką espresso przy kwadratowym stoliku jednej z łódzkich kawiarni. Choć komiks posiada prostą fabułę, chciałem raczej stworzyć graficzną zagadkę, w której istotą przekazu byłby sam proces zgadywania przy użyciu odrobiny logicznego myślenia.

Jestem zafascynowany potencjałem komunikacji czysto wizualnej. Ikonografia sztuki, techniczna, naukowa, popkulturowa, etniczna i wszystkie inne źródła symboli, stworzyły alfabet znaków, za pomocą których można opowiedzieć o wszystkim, układając je w odpowiednie ciągi logiczne.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamęCzytaj również

Komentarze


Samentu
    Alle polemika
Ocena:
0
Ale się tu zbójcerze z poltera rozgadali. Normalnie jak krytycy jacyś czy coś...
Sam komiks mnie nie wzrusza ale ta historia pod spodem dodaje mu na maxa mocy. Razem daje to wypas.
11-03-2009 12:23
Noctambula
    ...
Ocena:
+1
Dla mnie wniosek jest jeden – „krótka forma komiksowa” wykrwawia polski komiks. Eksperci się mnożą jak drożdże w cukrze, a dobrych komiksów brak. Powyższej pracy (przepraszam, ja tego nie nazwę komiksem) nawet czytać nie trzeba. Jedna minuta wystarczy i wszyscy wstrząśnięci chodzą. W sumie „krótka forma komiksowa” powinna być próbką umiejętności autorów. Ja myślę, że ten autor jest dobrym grafikiem.
12-03-2009 16:09
~nick Imię

Użytkownik niezarejestrowany
    o co chodzi poecie
Ocena:
+1
W komiksie jak sama nazwa wskazuje chodzi o espresso - czyli niezdrową wersję kawy. Wypadek wywołany smsem to plagiat z jakiegos filmu, nie pamętam tytułu (tego w którym za pomocą kamery można było zaczymać funkcjonowanie ludzi). Skoro tytuł ma mówić o czym jest komiks to oznacza że kot ma na imię Espresso bnowiem to on okazuje się głównym bohaterem, sprawcą i "osobą" całkowicie widzianą z góry. Po jego oczach widzimy że kuma o co lata i że doskonale zdaje sobie sprawę do kogo przybiegł. czy doprowadzi panią na miejsce wypadku, czy będzie starał zastąpić kolesia z wypadku okaże się w komiksie Espresso II, który wygra następny festival jeśli nie bęzie lepszych pozycji.
28-03-2009 02:14
~kokon

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Dziwię się dlaczego ten komiks zdobył główną nagrodę Grand Prix na MFK'08.
Możecie ględzić o sztuce, artystycznym wykonaniu, niedopowiedzianym przesłaniu a ja Wam powiem krótko - facet się specjalnie nie napracował. Scenariusz blady, rysunek kiepski, prosty...żeby nie powiedzieć "a la MS paint"
08-08-2009 21:01
~master

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
[Fhtagn]Proszę nie używać wulgaryzmów, również wykropkowanych.[/Fhtagn]

Czuję się jak w jakiejś galerii, gdzie wystawiono czarny kwadrat na białym tle i gdzie wszyscy "znawcy" się tym podniecają. Tylko normalny człowiek nie wie o co chodzi. Ten konkurs zabija komiks, bo to nawet nie predestynuje do miana tego, co zwykłem nazywać komiksem (X-men, Lucky Luke etc)
08-09-2011 19:48

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.