» Zeszyty Komiksowe #10: Granice komiksu

Zeszyty Komiksowe #10: Granice komiksu

Dodał: Jarosław 'beacon' Kopeć

Zeszyty Komiksowe #10: Granice komiksu
7.25
Ocena użytkowników
Średnia z 2 głosów
-
Twoja ocena
Tytuł: Zeszyty Komiksowe #10: Granice Komiksu
Redaktor naczelny: Michał Błażejczyk
Data wydania: wrzesień 2010
Papier: off-setowy
Druk: czarno-biały

Drodzy Czytelnicy,

Względy natury obiektywnej zmusiły nas do przesunięcia w czasie terminu wydania kolejnego, dziesiątego już numeru Zeszytów Komiksowych. Miał on być poświęcony komiksowi w Europie Wschodniej, ale z powodu trudności w kontaktach z naszymi zagranicznymi współpracownikami, musiało to ulec zmianie. (Jednak co się odwlecze, to nie uciecze - komiksowi w krajach ościennych poświęcimy numer kolejny - jedenasty).

W rezultacie tych zmian, numer dziesiąty będzie dotyczył GRANIC KOMIKSU. Temat ten, zaproponowany przez Juliana Czurko, zwyciężył ponad dwa lata temu w konkursie serwisu polter, a dodatkowo świetnie odpowiada moim wczesnym komiksowym fascynacjom.

Przez "granice komiksu" należy tutaj rozumieć wszelkiego rodzaju komiks eksperymentalny. Będziemy w numerze poruszali kwestie eksperymentów na różnych poziomach komiksowej materii - od formalnych i graficznych, przez narracyjne, do scenariuszowych. Napiszemy o historii komiksu eksperymentalnego oraz o jego stanie dzisiejszym. Omówimy najważniejsze i najciekawsze komiksy eksperymentalne. Pochylimy się nad granicami samego medium komiksowego, stale ewoluującego na skutek bodźców technologicznych i kulturowych - będzie zatem mowa o komiksach animowanych, komiksach funkcjonujących w założeniach autorskich wspólnie z muzyką, komiksach występujących w innych rolach komunikacyjnych, np. w teatrze lub kinie itd.

W numerze opublikujemy również szereg komiksów ocierających się o szeroko rozumiane granice tego medium. Zrobimy wszystko, żeby były to prace jak najciekawsze i jak najśmielsze, fascynujące i nietuzinkowe.

Wstępna wersja spisu treści jest dostępna na stronie magazynu.

Źródło: Zeszyty Komiksowe
Tagi: Zeszyty Komiksowe | Zeszyty Komiksowe #10: Granice komiksu


Czytaj również

Wywiad z Pau
Lubię, kiedy komiks nie jest tylko rozrywką…
Zeszyty Komiksowe #03: Kobiety w komiksach (wyd. II)
Polski Komiks Kobiecy dekadę wcześniej
- recenzja
Zeszyty Komiksowe #13: Manga.pl
Komiks japoński pod flagą biało-czerwoną
- recenzja

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.