» Wieści » Zapowiedź: Star Wars Komiks #19

Zapowiedź: Star Wars Komiks #19

07-03-2010 16:48 | Grzesiek 'SethBahl' Adach

Zapowiedź: Star Wars Komiks #19
Wydawnictwo Egmont opublikowało zapowiedź dziewiętnastego numeru czasopisma Star Wars Komiks. Znajdziecie w nim:
  • Nienawiść i strach (z Republic #60) - Ostatnia plansza historii Bitwa o Jabiim, opublikowanej w pierwszym numerze kwartalnika Star Wars Komiks Wydanie Specjalne, przedstawia Obi-Wana Kenobiego uwięzionego przez Mroczną Jedi Asajj Ventress. Niniejszy komiks, rozgrywający się 16 miesięcy po wybuch wojen klonów, powraca do tego wątku. Sojusznicy i przyjaciele sądzą, że Obi-Wan zginął, podczas gdy on walczy o życie.
  • Oczy rewolucji (ze Star Wars Visionaries) - Generał Grievous - postać, która pojawiła się pierwszy raz w filmie Zemsta Sithów - znany był z nienawiści do Jedi. Z jego ręki zginęło około trzydziestu Jedi, a generał kolekcjonował ich miecze jako trofea. Historia ukazuje źródła tej nienawiści i wyjaśnia, w jaki sposób dowódca z planety Kalee, znany wcześniej jako Qymaen jai Sheelal, stał się cyborgiem i dowódca wojsk Separatystów.
  • Zaginiony miecz (z Tales #19) - Komiks przedstawia dzieje miecza świetlnego, który należał do Luke'a Skaywalkera. Pojawia się tutaj Ben, syn Luke'a i jego żony Mary Jade, który przyszedł na świat 26 lat po tym, jak jego ojciec zniszczył pierwszą Gwiazdę Śmierci. Warto nadmienić, że ta krótka opowieść bywa uznawana za niekanoniczną, czyli sprzeczną z informacjami pochodzącymi z innych źródeł Star Wars.
Zeszyt pojawi się w sklepach 17 marca i kosztować będzie 5,99 zł.
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Egmont Polska
Tagi: Star Wars Komiks | Star Wars Komiks #19 (3/2010)


Czytaj również

Star Wars Komiks #19 (3/2010)
You win, general Kenobi
- recenzja
Poe Dameron: Iskra i płomień
Rozszerzanie uniwersum czy zapchaj dziura
- recenzja

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.