» Wieści » Zapowiedź: Jedną nogą w grobie

Zapowiedź: Jedną nogą w grobie

17-10-2009 02:06 | Maciej 'Repek' Reputakowski

Zapowiedź: Jedną nogą w grobie
20 października w najbliższym numerze magazynu Templum Novum ukaże się komiks Jedną nogą w grobie. Za scenariusz odpowiadają Krzysztof Burdon i Sławomir Zajączkowski, a rysunki wykonał Artur Suchan. Komiks będzie liczył 39 czarno-białych stron.

Sławomir Zajączkowski o projekcie:

"Historia, jaką opowiada komiks, jest w 100% fikcyjna. W odróżnieniu np. od "Łupaszki" 1939 i innych historycznych komiksów na rynku, zmyślone są wszystkie postacie i ich przygody. To kolejny głos w dyskusji o tym, jak można robić komiksy historyczne.

Fabularnie to historia grupki przyjaciół - oddziału NSZ kapitana Rury, który ma za zadanie ocalić Skarb Narodowy. Zadanie jest trudne, a droga daleka, bo wiedzie z Leśnej pod Białą Podlaską aż w Góry Świętokrzyskie. I czasem niekomfortowa, bo prowadzi m.in. przez warszawskie kanały. Nic w tym dziwnego, mamy wszak sierpień 1944 roku.

A w tle odbicia więźniów, słuchanie starych płyt, bieganie po dachach, wieczorki poetyckie, ciacho w cukierni, rozmowy o przyszłości, czyli "normalne" okupacyjne życie. Sporo humoru, trochę wzruszeń, trudnych wyborów... Graficznie czarno-biała ostra kreska w stylu modnych ostatnio graphic novels.

Jak dotąd tematyka NSZ w ogóle nie była tematem obecnym w popkulturze. Amię Krajową kojarzą wszyscy, a NSZ, drugą co do wielkości (po AK) organizację zbrojną w okupowanej Polsce niewielu. Dlaczego?

Na forum magazynu Templum Novum można znaleźć dyskusję o tym komiksie."
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Sławomir Zajączkowski
Tagi: Sławomir Zajączkowski | Artur Suchan | Krzysztof Burdon | Templum Novum | Jedną nogą w grobie


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.