» Wieści » Zapętlenie w Kawangardzie

Zapętlenie w Kawangardzie

10-05-2010 23:55 | Jarosław 'beacon' Kopeć

Zapętlenie w Kawangardzie
24 maja - 4 czerwca w Kawangardzie przy ulicy Wilczej 32 w Warszawie będzie można oglądać trzydzieści dziewięć plansz z początku zaplanowanego na dwa tomy po dwieście stron eseju komiksowego Daniela Chmielewskiego pod tytułem Zapętlenie.

Wernisaż wystawy odbędzie się 26 maja, w którym to dniu autor będzie bronił tytułu magistra sztuk pięknych na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych.

– Trzonem eseju jest plenerowy wyjazd, który odbył się w lutym 2008 roku. Na zorganizowanym przez znanego twórcę i pedagoga Grzegorza Kowalskiego plenerze gościł jego dawny uczeń, znany na świecie twórca – Artur Żmijewski. Żmijewski przywiózł ze sobą grupę studentów z Berlina, która miała wraz z grupą polskich studentów uczestniczyć w serii niewerbalnych gier plenerowych. Jednakże ciągłe nieporozumienia na tle światopoglądowym doprowadziły do ostrych scysji i, ostatecznie, do rozpadu grup – tłumaczy menedżer.Autor, oprócz analizy pleneru, opowiada w swoim eseju o problemach młodego twórcy, o konflikcie Miłosza i Herberta, o uniemożliwiającej normalne życie depresji i rozpadzie toksycznego związku.

Wydanie pierwszego tomu Zapętlenia zostało zapowiedziane na rok 2012.
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Informacja własna
Tagi: Zapętlenie | Daniel Chmielewski


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.