» Wieści » Zabójcza konferencja

Zabójcza konferencja

16-02-2012 15:54 | Kuba Jankowski

Zabójcza konferencja
Koło Komiksu Collegium Civitas zaprasza na konferencję z okazji nowego wydania komiksu Zabójczy żart (6 marca, g. 15, PKiN).

Informacja prasowa:

Z dumą zapowiadamy konferencję z okazji premiery Zabójczego Żartu Alana Moore'a i Briana Bollanda: "Starcie niepowstrzymanej siły z nieporuszalnym obiektem – premiera reedycji komiksu Batman: Zabójczy Żart"


Koło Komiksu Collegium Civitas wraz z wydawnictwem Egmont, Magazynem Miłośników Komiksu KZ oraz serwisem BatCave zapraszają na konferencję dotyczącą historii obrazkowej Batman: Zabójczy Żart, komiksowego klasyka opublikowanego w ramach ekskluzywnej serii "Mistrzowie Komiksu"!

W trakcie multimedialnego spotkania ze studentami i fanami komiksu zostanie przedstawiona geneza jednej z najlepszych opowieści o Mrocznym Rycerzu z Gotham w historii, będącą znaczącą inspiracją dla filmowego hitu Mroczny Rycerz w reżyserii Christophera Nolana.

Ponadto szczególny nacisk zostanie położony na warstwę graficzną i fabularną albumu, dzięki czemu ujrzymy wpływ Zabójczego Żartu nie tylko na franczyzę związaną z Batmanem, ale również i na popkulturę amerykańską. Dla uczestników przewidziane są niespodzianki od organizatorów konferencji.

Wydarzenie poprowadzi Michał Siromski, znany w Polsce batmanolog, uczestnik sympozjów komiksologicznych odbywających się w trakcie Międzynarodowych Festiwali Komiksu i Gier w Łodzi oraz redaktor magazynu KZ.

Wszystkich zainteresowanych, studentów oraz komiksowych wielbicieli zapraszamy do Collegium Civitas 6 marca o godzinie 15:00, Pałac Kultury i Nauki na XII piętrze aula A!

Przekonajcie się sami, czy aby rzeczywiście jeden dzień wystarczy, aby popaść w bezkresne szaleństwo!
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Michał Chudoliński
Tagi: Zabójczy żart


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

Grom
   
Ocena:
0
Jako osoba mieszkająca z dala od Wawy nie będę w stanie się zjawić, ale może ktoś mi przypomni czy to ten komiks w którym Joker gwałci córkę Gordona?
16-02-2012 22:19
Karczmarz
    Hmmm
Ocena:
0
Nie pamietam czy zgwalcil, ale napewno zrobil jej sesje zdjęciowa po postrzale
16-02-2012 23:46
Beamhit
   
Ocena:
0
Alan Moore upiera się, że Joker nie gwałcił.
17-02-2012 00:34
Kuba Jankowski
   
Ocena:
+1
Nie spotkałem się z zarzutem gwałtu dla Jokera w kontekście tego komiksu. Faktem jest, że po postrzeleniu córki Gordona rozebrał ją i zrobił fotki, które później pokazał Gordonowi. To już jest wystarczająco chore.
17-02-2012 11:41

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.