» Wieści » XV-lecie Kultury Gniewu w Warszawie

XV-lecie Kultury Gniewu w Warszawie

14-09-2015 19:22 | Mały Dan

XV-lecie Kultury Gniewu w Warszawie

W sobotę 26 września w klubie A.D.A. Puławska w Warszawie (ul. Puławska 37) odbędzie się jubileuszowa impreza z okazji piętnastej rocznicy funkcjonowania wydawnictwa Kultura Gniewu.

Kultura Gniewu i Refuse Records zapraszają na:

XV-LECIE KULTURY GNIEWU!

Podczas obchodów jubileuszu zasłużonego wydawnictwa komiksowego przewidujemy wiele atrakcji - koncerty, warsztaty dla najmłodszych, spotkania z autorami, wystawa, pokaz filmów, giełda komiksowa i płytowa. Szczegóły poniżej:

Koncerty:

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

PRIESTS (Washington DC, USA)
Priests to zespół który nie obawia się spojrzeć prosto ci w oczy i oczekiwać odpowiedzi na ważne pytania. Zespół istnieje od 2012 roku i prezentuje przemyślany i pełen napięcia post-punk, z elementami brzmienia riot grrrl początku lat 90. i DC Hardcore przełomu lat 80. i 90. Ich muzyka daje poczucie niepokoju w swoich inteligentnych, politycznie zaangażowanych, hałaśliwych utworach.

CYMEON X (Poznań)
Legendarna formacja Straight Edge Hardcore. Zespół działał w pierwszej połowie lat 90. i powrócił w 2011. Po ponad dwudziestu latach od założenia zespołu, ekipa kontynuuje ze swoim dynamicznym i żywiołowym old school hardcore z pozytywnym przekazem. Tak jak wówczas, tak i teraz zespół konsekwentnie promuje idee Vege Edge. 

STARZY SIDA (Warszawa/Poznań)
Starzy Sida to wspólny projekt dwóch wykonawców: Patyczaka, występującego pod szyldem Brudne Dzieci Sida oraz grupy Starzy Singers. Do spotkania obu projektów doszło na jednej z imprez z cyklu „Miasto i poeci”. Punk-rock w najczystszej postaci : „Trzy akordy darcie mordy. To jest właśnie punk! Punk rock”. 

GOVERNMENT FLU (Warszawa)
Zespół który pokazał światu, że współczesny PLHC to jest jakość z którą trzeba się liczyć. Zdołali zyskać szacunek zarówno u siebie na podwórku, jak i na obcych rewirach - czego najlepszym przykładem odbyta w kwietniu tego roku trasa po Usa. GF to tętniący dynamiką, szybki i agresywny 80s hardcore. Brzmienie doprowadza do skoku adrenaliny, balansującego na krawędzi bezpieczeństwa. 

MORUS (Warszawa)
Stołeczny Punk/HC z zasłużonymi w składzie. 

Warsztaty dla najmłodszych z udziałem Tomka Samojlika oraz Piotra 'Jaszczu' Nowickiego.

Spotkania z autorami:
Tadeuszem Baranowskim, Krzysztofem Prosiakiem Owedykiem, Krzysztofem Gawronkiewiczem, Michałem 'Śledziu' Śledzińskim i Jackiem Świdzińskim.

Pokaz filmów:
The Lost Thing – nagrodzony Oskarem film Shauna Tan’a
Kultura Gniewu 10 lat – film dokumentalny Patryka Bugajskiego z 2010 roku

Wystawa komiksów:
Judyta Black Line Artwork.

Giełda komiksowa:
Możliwosc zakupu komiksów Kultury Gniewu po promocyjnych cenach.

Giełda płytowa Hardcore/Punk:
Dystrybucje: Refuse Records i inne (zainteresowanych prosimy o wcześniejszy kontakt).

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Kultura Gniewu na Facebooku
Tagi: Kultura Gniewu | Tadeusz Baranowski | Krzysztof Owedyk | Krzysztof Gawronkiewicz | Michał Śledziński | Jacek Świdziński | Tomasz Samojlik | Piotr Nowacki


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.