» XIII Mystery #2: Irina

XIII Mystery #2: Irina

Dodał: Paweł 'Singer' Niećko

XIII Mystery #2: Irina
6.5
Ocena użytkowników
Średnia z 2 głosów
-
Twoja ocena
Mają na liście życzeń: 0
Mają w kolekcji: 3
Obecnie czytają: 0

Dodaj do swojej listy:
lista życzeń
kolekcja
obecnie czytam
Tytuł: XIII Mystery #2: Irina
Scenariusz: Éric Corbeyran
Rysunki: Philippe Berthet
Wydawca: Egmont Polska
Data wydania: październik 2009
Tłumaczenie: Maria Mosiewicz
Liczba stron: 56
Format: A4
Oprawa: twarda, kolorowa
Papier: kredowy
Druk: kolorowy
Cena: 29,90 zł

Drugi tom pobocznej serii bestsellerowego sensacyjnego cyklu pt.: XIII. W kolekcji Mystery są przedstawiane losy postaci ważnych dla serii głównej. Każdy tom tworzy inna para cenionych frankofońskich autorów. Scenariusz Iriny napisał Éric Corbeyran, a rysunkami zajął się Philippe Berthet.

Najnowszy album został poświęcony pięknej rosyjskiej zabójczyni z KGB, Irinie, która była bohaterką kilku epizodów XIII.

W czasach kiedy Związek Radziecki miał się dobrze, w sierocińcu położonym pod białoruskim Mińskiem wychowywała się nastoletnia Irina. Już od najwcześniejszych lat przejawiała znane z serii XIII upodobanie do kobiet. Miała jednak to nieszczęście, że jej pierwsza kochanka z sierocińca, Julia, została zgwałcona i zabita przez wizytującego dom dziecka oficera KGB, Iwanienkę. Po tym traumatycznym przeżyciu Irina ucieka z sierocińca, tuła się po Mińsku, kradnie i napada. W końcu zostaje zwerbowana przez radziecki wywiad i poddana szkoleniu szpiegowskiemu. I właśnie to wydarzenie wydaje się jej błogosławieństwem losu – mając uprawnienia agenta KGB i umiejętności prawdziwego zabójcy, może odszukać mordercę przyjaciółki i wymierzyć mu zasłużoną karę. Kiedy wydaje się, że jest o krok od celu, Iwanienko zostaje przeniesiony na placówkę w USA. Teraz Irina musi zrobić wszystko, aby też dostać amerykański przydział i za oceanem dopaść znienawidzonego człowieka…

Trzymająca w napięciu opowieść szpiegowska o kobiecie, która nigdy nie miała prywatnego życia, stała się niewiele znaczącym trybikiem w polityce nienawidzących się mocarstw, a resztki człowieczeństwa utraciła, poświęcając się zemście.

Źródło: Egmont Polska
Tagi: XIII | XIII Mystery #2: Irina | Philippe Berthet


Czytaj również

XIII
- recenzja
XIII Mystery #1: Mangusta
Szczęśliwa dwudziestka trzynastki
- recenzja

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.