» Wieści » Wystawa prac Daniela Grzeszkiewicza

Wystawa prac Daniela Grzeszkiewicza

16-05-2010 07:30 | Paweł 'Singer' Niećko

Wystawa prac Daniela Grzeszkiewicza
Kawiarnia "Sens Nonsensu", "Coyot PRESENTS" i Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Mazowieckiej "Masław" mają zaszczyt zaprosić na wystawę prac Daniela Grzeszkiewicza, która odbędzie się w "Sens Nonsensu" (Warszawa, ul. Wileńska 23).

Na wystawie zaprezentowane zostanie przeszło dwadzieścia plansz malarskich wykonanych w duchu publikacji Vertigo.

Prace można obejrzeć pomiędzy 15 maja, a 15 czerwca. 29 maja (sobota) o godzinie 16:00 odbędzie się spotkanie z autorem. Kuratorem wystawy jest Dariusz Cybulski.

Daniel Grzeszkiewicz (rocznik 1980) - to lubelski grafik zafascynowany komiksem oraz ogromnymi możliwościami twórczymi tegoż medium. Swoją drogę artystyczną rozpoczął w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Lublinie. Zainspirowany malarstwem Simona Bisleya i Alexa Rossa prędko doskonalił swój warsztat osiągając perfekcję w stylistyce fotorealistycznej. Publikował w m.in. KGB i Znakomiks. Dwukrotnie (w latach 2006 i 2007) zdobył główną nagrodę Międzynarodowego Festiwalu Komiksu w Łodzi w kategorii profesjonalisty. Prócz tego uzyskał szereg wyróżnień równolegle wystawiając efekt swych twórczych wysiłków (pierwszy raz latem 1999 roku). Obecnie mieszka w Lublinie tworząc ilustracje i okładki dla wydawnictwa Fabryka Słów. Jego wielkim marzeniem jest stworzenie komiksu do scenariusza Neila Gaimana, z którym zresztą spotkał się w marcu tego roku.
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Przemysław Mazur

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.