» Wieści » Wystawa poświęcona Tadeuszowi Baranowskiemu

Wystawa poświęcona Tadeuszowi Baranowskiemu

01-12-2020 18:21 | Joanna 'Shadov' Walczak

Wystawa poświęcona Tadeuszowi Baranowskiemu

Od 27 listopada w Biurze Wystaw Artystycznych w Jeleniej Górze oglądać można wystawę indywidualną poświęcona twórczości Tadeusza Baranowskiego. Wystawa została dofinansowana ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Otwarta pozostanie do 31 stycznia 2021 roku.

Na początku stycznia 2021 roku galeria planuje wydać związany z wystawą katalog. Kuratorem wystawy jest Piotr Machłajewski.

Opis organizatora

Baranowski jest artystą wszechstronnym i niebywale płodnym. Jest twórcą popularnych bohaterów komiksowych, takich jak Orient Men, Bąbelek i Kudłaczek, profesor Nerwosolek i Entomologia Motylkowska, Praktyczny Pan oraz wampiry Szlurp i Burp. Do jego najważniejszych dzieł zaliczyć można komiksy zebrane w albumach pt. Na co dybie w wielorybie czubek nosa Eskimosa, Skąd się bierze woda sodowa, Antresolka profesorka Nerwosolka, Podróż smokiem Diplodokiem, Jak ciotka Fru-Bęc uratowała świat od zagłady i innych. Poczucie humoru Baranowskiego i oryginalny sposób opowiadania, popularne są nie tylko w środowisku czytelników komiksów. Jest on artystą ponadpokoleniowym. Posiada dar, dzięki któremu tworzone przez niego fabuły są atrakcyjne zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i dla dorosłych odbiorców. Jego sposób obrazowania, skłonność do eksperymentów i rozmach, sprawiają, że wykracza daleko poza granice komiksu tradycyjnego. Na wystawie zaprezentujemy plansze ze wszystkich najważniejszych serii Baranowskiego oraz jego malarstwo.

 

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Strona organizatora
Tagi: Piotr Machłajewski | Tadeusz Baranowski | wystawa | Miejsce w dymku | Tadeusz Baranowski. Miejsce w dymku


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.