» Wieści » Wystawa: Życie

Wystawa: Życie

06-02-2013 12:01 | Kuba Jankowski

Wystawa: Życie
W galerii Grafiki i Plakatu przy ulicy Hożej 40 w Warszawie w dniach 08.02.2013 – 20.02.2013 będzie można oglądać prace z kalendarza "Życie", w którego tworzeniu brali udział rysownicy komiksowi.

Informacja prasowa:

Życie to kalendarz zrealizowany przez Andrzeja Pągowskiego przy współpracy z artystami (Mateuszem Kołkiem, Dominikiem Jasińskim, Agatą „Endo” Nowicką, Mieczysławem Wasilewskim, Adą Buchholc, Waldemarem Świerzym, Tymkiem Jezierskim, Bartkiem 'Arobalem' Kociembą, Wiktorem Sadowskim, Marcinem Maciejowskim, Przemysławem 'Trustem' Truścińskim) dla firmy Gedeon Richter.

Zaprezentujemy 12 oryginalnych prac powstałych na potrzeby kalendarza na 2013. Kolejne plansze przedstawiają portrety wybitnych osobistości wraz z cytatami ich autorstwa.

Główną siłą i atrakcją kalendarza jest przekazanie mądrości życiowej zawartej w słowach wielkich tego świata. Z ich wypowiedzi układa się obraz wartości, które zilustrowali artyści współcześnie tworzący w Polsce. Artyści wielopokoleniowi. Od 25-letniej Ady Buchholc, do 81-letniego Waldemara Świerzego, jednego z twórców Polskiej Szkoły Plakatu. Zaproszeni artyści stworzyli obrazy nawiązujące do wybranych wypowiedzi. Wypowiedzi te, w formie cytatów, są wpisane w grafikę.

Kalendarz ma rozpocząć coroczny cykl wydawania autorskich kalendarzy na wzór słynnego, renomowanego Kalendarza Pirelli, z tym że będzie on oparty na grafice i malarstwie, a nie na fotografii. Co roku zmieniać się będzie temat i podejście do samej pracy. Zawsze jednak będzie to twórcza dyskusja o otaczających nas sprawach, o tym co nas dotyczy, bawi a czasem boli.

Prace wykonane na potrzeby kalendarza będą wystawione w kultowej galerii Grafiki i Plakatu przy ulicy Hożej 40 w Warszawie w dniach 08.02.2013 – 20.02.2013.
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Tagi: Życie | Agata Nowicka | Przemysław Truściński | Ada Bucholc


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.