Joe Hill, Rogi
» Wujek Sknerus i Kaczor Donald #02: Powrót na Równinę Okropności

Wujek Sknerus i Kaczor Donald #02: Powrót na Równinę Okropności

Dodał: Joanna 'Shadov' Walczak

Wujek Sknerus i Kaczor Donald #02: Powrót na Równinę Okropności
-
Ocena użytkowników
Średnia z 0 głosów
-
Twoja ocena
Mają na liście życzeń: 0
Mają w kolekcji: 0
Obecnie czytają: 0

Dodaj do swojej listy:
lista życzeń
kolekcja
obecnie czytam
Tytuł: Wujek Sknerus i Kaczor Donald #02: Powrót na Równinę Okropności
Scenariusz: Don Rosa
Rysunki: Don Rosa
Seria: Wujek Sknerus i Kaczor Donald, Kaczogród, Klub Świata Komiksu
Wydawca: Egmont Polska, Egmont
Data wydania: 25 marca 2020
Kraj wydania: Polska
Tłumaczenie: Jacek Drewnowski
Liczba stron: 216
Format: 170x260 mm
Oprawa: twarda
Papier: kredowy
Druk: kolorowy
ISBN: 9788328198104
Cena: 69,99 zł

Drugi tom opowieści o Sknerusie i innych bohaterach z Kaczogrodu autorstwa słynnego amerykańskiego scenarzysty i rysownika Dona Rosy. Najbogatszy kaczor świata znów rusza z bliskimi do Południowej Ameryki, żeby na Równinie Okropności zrealizować swoje plany powiększenia majątku. Wyśle też Donalda i siostrzeńców do gorącej Afryki w poszukiwaniu najrzadszej z odmian krokodyli, która była znana już w starożytnym Rzymie. W żadnej z tych dalekich wypraw nie zabraknie mrożących krew w żyłach przeżyć ani wesołych gaf! Oczywiście są też opowieści rozgrywające się w samym Kaczogrodzie! Dowiemy się, jakie były prawdziwe początki miasta, dlaczego Diodak nie zarobił fortuny, gdy oczyszczał skarbiec McKwacza ze szczurów, czemu Magika De Czar zrobi wszystko, aby zdobyć najważniejszą monetę Sknerusa, a także, czy wiedza o przyszłości pozwala na sukcesy giełdowe. Album zawiera również bogate materiały ukazujące ciekawostki dotyczące zawartych w tym tomie opowieści. 

Don Rosa jest uznawany za najwybitniejszego kontynuatora dzieła Carla Barksa, czyli twórcy większości bohaterów z Kaczogrodu. Rosa od ponad trzydziestu lat rysuje historie o barwnych postaciach kaczorowego świata. Jego talent doceniono w 1995 roku, kiedy za album "Życie i czasy Sknerusa McKwacza" został uhonorowany najważniejszym amerykańskim wyróżnieniem komiksowym – Nagrodą Eisnera.

Źródło: Opis wydawcy

Tagi: Jacek Drewnowski | Egmont | Egmont Polska | Don Rosa | Powrót na Równinę Okropności | Wujek Sknerus i Kaczor Donald


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.