» Wieści » Wsparcie dla Huberta Ronka na PolakPotrafi.pl

Wsparcie dla Huberta Ronka na PolakPotrafi.pl

10-03-2014 17:02 | Mały Dan

Wsparcie dla Huberta Ronka na PolakPotrafi.pl

Na portalu crowdfundingowym PolakPotrafi.pl trwa zbiórka pieniędzy na wydanie pierwszego tomu komiksu Huberta Ronka pt. Jestem Bogiem. Dla Wspierających inicjatywę autor przygotował atrakcyjne bonusy: oryginalne plansze, rysunkowe podziękowania i figurki.

Informacja prasowa:

Pomóż mi stworzyć i wydać pierwszy tom Jestem Bogiem i zapoczątkować nową serię komiksową - w zamian otrzymasz 52-stronicowy album i inne atrakcyjne nagrody.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Komiks zaczął powstawać kilka lat temu - pierwszy epizod ukazał się w 40-tym numerze magazynu Ziniol. Następnie pomysł przeleżał w mojej głowie, poczekał na odnalezienie właściwego rysunkowego stylu i w końcu (na przełomie 2013/2014 roku) powstały wszystkie plansze komiksu!

Teraz potrzebuję Waszego wsparcia, aby ukończyć album (okładka, dodatki, skład) i wydrukować w postaci profesjonalnego papierowego wydania.

O TREŚCI

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Jan Zygfryd Reśniak. Przeciętny, a właściwie żałośnie przeciętny mężczyzna w średnim wieku. Okularnik o skromnej fryzurze na wymuszoną glacę (plus boczne kędziory). Wszystko zmienia się jednego dnia, gdy Janek oznajmia, że jest Bogiem, przybyłym na Ziemię nieco wbrew swym wcześniejszym planom, z tęsknoty. Jak odmieni to jego życie? Jak zachowa się świat? Czy zauważy w ogóle jego istnienie? Istnienie człowieka, który twierdzi, że jest Bogiem...

Główny bohater komiksu to postać, która twierdzi, że jest Bogiem.
Ale czy jest tak naprawdę?
Sytuacje i wydarzenia, w jakich bierze udział jedni odbiorą zapewne jako dowód na potwierdzenie jego tez, inni jako niewątpliwe zaprzeczenie. Zarówno bohaterowie, jak i czytelnicy komiksu. I nikt nie ma racji i wszyscy mają rację. Powinno zabrzmieć znajomo, bo chyba na co dzień spotykamy się z takimi sytuacjami.
Jestem Bogiem to poniekąd obśmianie i ukazanie głupoty, tkwiącej w prostym (a może raczej prostackim) i schematycznym myśleniu (niezależnie od poglądów, wiary, czy wykształcenia), ubrane w czasami humorystyczne, czasami zaskakujące i budzące ciekawość, zwroty akcji.
Wszystko jest względne, w tym komiksie także.

FORMAT WYDANIA

Pierwszy tom będzie liczył łącznie 52 strony (w tym 42 plansze komiksu, wstęp i materiały dodatkowe, np. szkice). Format wydania A5, środek czarno-biały (papier offset 90g), kolorowa i kartonowa okładka (240g mat).

JAKIE NAGRODY?

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

W podziękowaniu za udzielone wsparcie możecie otrzymać gotowy, wydany komiks. Do zdobycia są również plakaty z autografem oraz oryginalne plansze komiksu. Poza tym możecie liczyć na moje wcześniejsze publikacje, rysunkowe podziękowanie w albumie oraz figurki głównego bohatera, wykonane z modeliny. Dla jednej osoby oryginalna, ręcznie wykonana książeczka!

Przy zebraniu większej kwoty, otrzymacie bonus! Jeśli uzbieramy łącznie ponad 3000 zł, każdy ze Wspierających otrzyma 16-stronicową dodatkową opowieść, wydaną w postaci osobnej publikacji (wydanie zinowe).

CO DALEJ?

Obecnie powstaje drugi zeszyt z perypetiami (bo ciężko nazwać je przygodami) Jana Zygfryda Reśniaka - będzie liczył 36 stron - a w mojej głowie przewijają się następne pomysły na kontynuację. Narysowałem również kilka shortów ze świata Jesteś Bogiem, które niebawem znajdziecie opublikowane w innych miejscach (np. zinach komiksowych).
Jeśli akcja zbierania funduszy na wydanie pierwszego tomu zakończy się sukcesem, zobowiązuję się w niedługim czasie (max. 3 miesiące) stworzyć drugi zeszyt.

Gotowy tom pierwszy trafi do Was w ciągu miesiąca/dwóch od zakończenia akcji - komiks jest już narysowany, potrzebuję tylko czasu na zrobienie okładki, skład, druk i wysyłkę.

W czasie zbierania funduszy, postaram się o kilka aktualizacji - choćby prezentację okładki oraz figurek, które przeznaczone są dla Wspierających z trzech progów (300, 600 i 1200 zł).

... DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM WSPIERAJĄCYM!!!

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: PolakPotrafi
Tagi: Polak Potrafi | PolakPorafi.pl | Hubert Ronek | Jestem Bogim


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.