» Wonder Woman. Zwiastunka wojny

Wonder Woman. Zwiastunka wojny

Dodał: Shadov

Wonder Woman. Zwiastunka wojny
-
Ocena użytkowników
Średnia z 0 głosów
-
Twoja ocena
Mają na liście życzeń: 0
Mają w kolekcji: 0
Obecnie czytają: 0

Dodaj do swojej listy:
lista życzeń
kolekcja
obecnie czytam
Tytuł: Wonder Woman. Zwiastunka wojny
Scenariusz: Louise Simonson
Rysunki: Kit Seaton
Seria: Wonder Woman
Wydawca: Egmont
Data wydania: 19 maja 2021
Kraj wydania: Polska
Tłumaczenie: Alicja Laskowska
Format: 150x230 mm
Oprawa: miękka
Papier: kredowy
Druk: kolorowy
ISBN: 9788328160323
Cena: 34,99 zł
Tytuł oryginalny: Wonder Woman: Warbringer (The Graphic Novel)
Wydawca oryginału: DC
Data wydania oryginału: styczeń 2020

Cykl powieści graficznych dedykowany młodym czytelnikom, poruszający ważne tematy społeczne. Składają się na niego pojedyncze albumy poświęcone nastoletnim bohaterom znanym z komiksów DC. Świat oglądany oczami młodych ludzi nie zawsze jest pięknym i przyjaznym miejscem, a problemy, z którymi przyjdzie zmierzyć się bohaterom, przerosłyby niejednego dorosłego. Na szczęście w ich życiu nie zabraknie również miejsca na przyjaźń, radość czy szalone przygody.

Autorami poszczególnych tomów są doskonale znani nastoletnim czytelnikom pisarze o międzynarodowej sławie tworzący literaturę dla młodzieży, jak Kami Garcia („Piękne istoty”), Lauren Myracle („3maj się”) czy Leigh Bardugo („Grisza”). Za warstwę graficzną odpowiadają utalentowani ilustratorzy i rysownicy, jak Gabriel Picolo, Kit Seaton czy Manuel Preitano.

Powieść graficzna stworzona na podstawie bestsellerowej powieści Leigh Bardugo „Wonder Woman. Zwiastunka wojny” przedstawia pierwszą przygodę Diany poza tajemniczymi brzegami Temiskiry. Za scenariusz odpowiada Louise Simonson („Power Pack”), a za rysunki Kit Seaton. Kiedyś zostanie jedną z najsławniejszych bohaterek na świecie: Wonder Woman.

Ale teraz jest Dianą, księżniczką Amazonek, a jej walka dopiero się zaczyna. Diana pragnie zaimponować swoim legendarnym siostrom wojowniczkom, ale kiedy nadarza się ku temu okazja, zaprzepaszcza szansę, łamie święte prawo Amazonek i ryzykując wygnanie, ratuje życie śmiertelniczki. Sprawy się komplikują, kiedy się okazuje, że Alia Keralis nie jest zwyczajną dziewczyną, a Diana, pomagając nieznajomej, mogła skazać świat na zagładę. Alia chciała spędzić jakiś czas na morzu, z dala od swojego nadopiekuńczego brata. Nie wie, że ktoś czyha na jej życie. Gdy na pokładzie statku, którym podróżuje, wybucha bomba, na pomoc Alii spieszy tajemnicza dziewczyna o nadludzkiej sile. Później Alia będzie musiała się zmierzyć z przerażającą prawdą o sobie – jest Zwiastunką Wojny, potomkinią Heleny Trojańskiej i wkrótce zapoczątkuje erę rozlewu krwi i cierpienia. Diana i Alia wspólnie stawią czoła armii wrogów – ludzkich i boskich. Niektórzy będą chcieli pojmać Zwiastunkę Wojny, inni – unicestwić. Aby uchronić swoje światy przed przerażającą przyszłością, Diana i Alia będą musiały stanąć do walki ramię w ramię. "

Źródło: Opis wydawcy

Tagi: Wonder Woman | Zwiastunka wojny | Louise Simonson | Kit Seaton | Egmont | Alicja Laskowska


Czytaj również

DC Deluxe. Wonder Woman (wyd. zbiorcze) #3
Za dużo Olimpu
- recenzja
DC Black Label. Wonder Woman: Martwa ziemia
Odtwórcze, ale smakowite
- recenzja
Młodzi Tytani. Raven
Trudne relacje z ojcem
- recenzja
Catwoman. W blasku Księżyca
Przygody przyszłej Catwoman
- recenzja
Dungeons & Dragons: Furia lodowego giganta
Przygody na północy
- recenzja
Marvel Zombies #1
Bohaterowie nieumierają
- recenzja

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.