» Wieści » Wiosenne zapowiedzi Studia JG

Wiosenne zapowiedzi Studia JG

|

Wiosenne zapowiedzi Studia JG

Wydawnictwo Studio JG ujawniło już wszystkie zapowiedzi ze swojego wiosennego festiwalu nowości. Czeka nas 9 premierowych tytułów.

Wszystkie tytuły ukażą się w maju i czerwcu, bez konkretnych dat premiery. Oznaczone na grafikach logiem z Y będą dostepne także cyfrowo w YattaReaderze.

Pierwszą z zapowiedzianych nowości jest jednotomówka BL DARLIN', IIKAGEN NI SHIYAGARE mangaki Minty Suzumaru.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Opis:

Wychowany w zamożnej japońsko-włoskiej rodzinie Kokoro wreszcie spełnia swoje marzenie o przyjeździe do Kraju Kwitnącej Wiśni. Postanawia zamieszkać w małej wiosce, gdzie już pierwszego dnia poznaje Haijiego – młodego mężczyznę o nieco gburowatym charakterze, który okazuje się jego sąsiadem. Kokoro mimo swojej pogodnej natury, przerażająco niejapońskiej otwartości i niegasnącego zapału do pomocy na farmie, okazuje się być zupełnie nieprzystosowany do normalnego życia. O dziwo jednak ta nieporadność wcale nie irytuje Haijiego, a wręcz wzbudza w nim... instynkt opiekuńczy? A może coś więcej? Czyżby tego lata na jego farmie miały zakwitnąć nie tylko pomidorki, ale i zupełnie nowe uczucia?

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Dalej mamy jedyną zakończoną serię w zestawie – 10-tomową, obyczajową EIBETSU"MONA LISA" NO KIMI E piórka i rysika Tsumujiego Yoshimury.

W świecie, w którym ludzie rodzą się bez określonej płci, a ich ciała w wieku dwunastu lat zgodnie z wyborem formują żeńskie lub męskie cechy, Hinase Arima jest ewenementem. W wieku osiemnastu lat wciąż nie potrafi bowiem określić swoich preferencji. Nie widzi w tym jednak problemu, do czasu, gdy tego samego dnia miłość wyznają wu najlepsza przyjaciółka i przyjaciel, a każde prosi Hinase, aby dla niego wybrało przeciwną płeć. Czy Hinase zdoła odnaleźć w sobie odpowiedź na pytanie o własną tożsamość?

Kolejne pozycje to już serie kontynuowane.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

HOUSEKI NO KUNI (Haruko Ichikawa)
Po tym, jak w Ziemię uderzyło sześć meteorytów, mieszkańców planety pochłonęło morze. Jednak z biegiem czasu zatopione organizmy wyewoluowały w niezwykłe istoty zwane klejnotami, które zasiedliły ocalały po katastrofie ląd. Od tego czasu zmuszone są toczyć nieustanną walkę z przybyłymi z kosmosu Lunarianami, którzy próbują zawłaszczyć ich zbudowane z cennych minerałów ciała i zrobić z nich biżuterię. Teraz zaś do walki pragnie dołączyć również Fosfofilit – młody klejnot, który do tej pory nie radził sobie z żadną przydzieloną mu rolą. Jednak, ku swojemu zaskoczeniu, otrzymuje zupełnie inną misję…

SUPER NO URA DE YANI SUU FUTARI (Jinushi)
Sasaki to czterdziestopięcioletni zmęczony życiem pracownik biurowy. Każdego dnia przy zdrowych zmysłach trzyma go jedynie myśl, że po pracy będzie mógł wstąpić do pobliskiego sklepu, gdzie obsłuży go ulubiona, zawsze uśmiechnięta sprzedawczyni – Yamada. Niestety, gdy pewnego dnia zmuszony jest zostać po godzinach, okazuje się, że urocza dziewczyna zdążyła skończyć zmianę. Na domiar złego nigdzie w pobliżu nie można zapalić... Niespodziewanie na tyłach sklepu spotyka młodą kobietę - piercing, mocny makijaż i odważny strój z miejsca wprawiają go w osłupienie. Ale skoro nieznajoma zaprasza go na papierosa, jak mógłby odmówić?

WATASHI NO SHIAWASE NA KEKKON (Akumi Agitogi, Rito Kousaka)
Miyo Saimori pochodzi ze znamienitego rodu, którego członkowie dziedziczą potężne moce. Jednak kiedy okazało się, że dziewczyna nie ma żadnych specjalnych zdolności, w oczach ojca stała się zupełnie bezwartościowa. Mijały lata, a Miyo wiodła pełne udręki życie, traktowana jak służąca przez macochę i przyrodnią siostrę. Nadszedł jednak moment, w którym jej los miał się odmienić – postanowiono wydać ją za mąż. Ku przerażeniu dziewczyny, jej przyszłym mężem ma zostać Kiyoka Kudou, człowiek o straszliwej reputacji. Plotki głoszą, że poprzednie kandydatki na jego żonę zrywały zaręczyny po zaledwie kilku dniach pobytu w jego domu. Co czeka Miyo na tej nieoczekiwanej, nowej drodze życia?

zaskakująco sportówka: MEDALIST (Ikada Tsuruma)
Tsukasa Akeuraji to dwudziestosześciolatek, który całe życie marzył, aby zostać łyżwiarzem figurowym. Niestety, ze względu na to, że zaczął trenować dopiero jako nastolatek, nie udało mu się osiągnąć znaczących sukcesów. Pewnego dnia spotyka Inori, jedenastoletnią dziewczynkę, która nie tylko dzieli jego pasję, ale ze względu na swój wiek również wydaje się być na straconej pozycji. Rówieśnicy się z niej naśmiewają, własna matka traktuje ją jak nieudacznika… A jednak Inori wykazuje głęboką determinację, aby jeździć. Widząc, jak zawzięcie walczy o swoje marzenia, Tsukasa postanawia zostać trenerem dziewczynki i pomóc jej dotrzeć na sam szczyt!

DAI DARK (Q-Hayashida, autorka docenianego Dorohedoro)
Zaha Sanko to nastolatek, na którego polują wszyscy degeneraci, łowcy głów i inni żądni władzy despoci w całym kosmosie. A wszystko za sprawą wystawionego za nim listu gończego, w którym zapisano, że ten, kto zdobędzie jego kości, będzie mógł spełnić swoje dowolne życzenie. Tym sposobem Zaha i jego potworny towarzysz Avakian przemierzają wszechświat w poszukiwaniu tajemniczego zleceniodawcy. Czy ich mroczne umiejętności wystarczą, żeby odeprzeć kolejne zamachy na życie chłopaka?
 

WITCH WATCH (Kenta Shinohara)
Morihito to nastoletni potomek rodu wywodzącego się od czarodziejskich chowańców. Choć jest półogrem, nie różni się wiele od swoich rówieśników... oczywiście nie licząc niewyobrażalnej siły, którą próbuje utrzymać w tajemnicy. Pewnego dnia dowiaduje się, że w jego domu ma zamieszkać Nico – przyjaciółka z dzieciństwa, która właśnie zakończyła szkolenie na czarownicę. Zadaniem Morihito ma być ochrona dziewczyny, która od lat nie przebywała w świecie ludzi. Jednak ku przerażeniu chłopaka, Nico okazuje się jeszcze większą niezdarą, niż pamiętał, a w dodatku teraz jej popisom wtóruje nieumiejętnie kontrolowana moc magiczna!
 

WANDANCE (Coffee)
Kaboku Kotani to spokojny licealista, który usilnie stara się w nie wyróżniać w żaden sposób. Boi się, że mógłby stać się obiektem kpin, ale równie mocno przeraża go perspektywa potencjalnej popularności. Nie robi więc niczego, co mogłoby go wystawić na ocenę innych. Do czasu, gdy pewnego dnia w pustym szkolnym korytarzu natrafia na tańczącą dziewczynę. Ta zaś wydaje się zupełnie nie przejmować, że ktoś może ją zobaczyć. Pragnąc poczuć się kiedyś równie wolnym, a jednocześnie chcąc zbliżyć się do nieznajomej, Kaboku postanawia wstąpić do szkolnego klubu tanecznego. Nawet nie przypuszcza, jak ta spontaniczna decyzja odmieni jego życie!

Mamy nadzieję, że wysyp nowości nie wpłynie znacząco na kalendarz wydawniczy Studia.  

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Studio JG
Tagi: Studio JG | Wandance | Dai Dark | Medalist


Czytaj również

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.