» Recenzje » Wilczyca i czarny książę #4-5

Wilczyca i czarny książę #4-5


wersja do druku

Kocha, lubi, szanuje...

Redakcja: Marcin 'Karriari' Martyniuk

Wilczyca i czarny książę #4-5
Dziwny związek roztrzepanej Eriki i mającego sadystyczne skłonności Saty rozwija się a wraz z nim dorastają bohaterowie.

Gwoli przypomnienia – pod koniec trzeciego tomu Erika zerwała z Satą i zgodziła się spróbować zaprzyjaźnić, a może i związać z delikatnym Kusakabe. Jak dowiemy się z kolejnego tomu, ta sytuacja nie będzie łatwa dla nikogo. Erika nie może zapomnieć o Sacie, a Sata ze zdziwieniem orientuje się, że jednak taka sytuacja mu się nie podoba. Nietrudno domyślić się, że bohaterowie wrócą do siebie – bogatsi o nowe doświadczenia. Z kolei w tomiku piątym pojawi się kolejny “ten trzeci” – wyjątkowo przystojny i lubiany przez dziewczęta Kamiya, który… zainteresuje się Satą.

Jak można wywnioskować z powyższego, fabuła raczej nie zaskakuje oryginalnością. Nie ma się co nad nią pastwić, w końcu Wilczyca i czarny książę to standardowy romans dla nastoletnich czytelniczek, zawierający wszystkie obowiązkowe elementy fabularne. Jednocześnie Ayuko Hatta ładnie wplotła w tę sztampę proces przemiany głównych bohaterów.

W przypadku Eriki nie jest to specjalnie widoczne: nasza lekko irytująca licealistka zaczyna po prostu brać się w garść, przestaje kłamać na każdym kroku i próbuje ustabilizować uczucia do Saty. O wiele lepiej cały proces pokazany jest w przypadku właśnie Saty: aspołeczny, wycofany emocjonalnie “księciunio” odkrywa w sobie emocje, których wcześniej nie znał. Nie rozumie ich, a nawet stara się je zwalczyć, ale w końcu akceptuje swoje nowe “ja”. Dzięki temu zaczyna traktować Erikę cieplej i nawet robić dla niej miłe rzeczy (wbrew sobie!), by sprawić jej przyjemność.

W tych tomikach Wilczycy i czarnego księcia Hatta zafundowała czytelnikom przyjemną wycieczkę w głąb psychiki Saty. Autorka zgrabnie wykłada młodym odbiorcom, co jest ważne i jak należy postępować, będąc w związku z inną osobą, a do tego ubiera to w ładną kreskę i podlewa sporą dawką humoru. Potwierdziło się też moje zdanie z poprzednich recenzji – to bardzo sympatyczna seria dla nastolatek, standardowa, ale fajnie poprowadzona. Jeśli takiej szukacie – sięgnijcie po Wilczycę.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

 

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
6.5
Ocena recenzenta
-
Ocena użytkowników
Średnia z 0 głosów
-
Twoja ocena
Mają na liście życzeń: 0
Mają w kolekcji: 0
Obecnie czytają: 0

Dodaj do swojej listy:
lista życzeń
kolekcja
obecnie czytam
Tytuł: Wilczyca i Czarny Książę #04
Scenariusz: Ayuko Hatta
Rysunki: Ayuko Hatta
Wydawca: Waneko
Data wydania: 5 lipca 2017
Kraj wydania: Polska
Tłumaczenie: Nina Pięk, Karolina Dwornik
Oprawa: miękka z obwolutą
Papier: offsetowy
Druk: czarno-biały
ISBN: 9788380961630
Cena: 19,99 zł
Wydawca oryginału: ShueishaCzytaj również

Wilczyca i Czarny książę #7-8
Kochane kłopoty
- recenzja
Wilczyca i czarny książę #6
Odrobinka pieprzu
- recenzja
Wilczyca i Czarny Książę #1
Kłamstwo nie popłaca (a może?)
- recenzja
Jujutsu Kaisen #5–7
Przerwane polowanie integracyjne
- recenzja
Jujutsu Kaisen #3-4
Nawet zmartwychwstaniec wiele musi się jeszcze nauczyć
- recenzja

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.