» Wieści » Wielki Finał Bitew Komiksowych

Wielki Finał Bitew Komiksowych

15-04-2009 15:01 | Maciej 'Repek' Reputakowski

Wielki Finał Bitew Komiksowych
24 kwietnia o godz. 21:00 w Klubie Punkt (Warszawa, ul Koszykowa 55) odbędzie się Wielki Finał Bitew Komiksowych. Wstęp: 6 zł.

Od listopada 2008 do marca 2009 uczestnicy bitew eliminacyjnych pojedynkowali się na rysunki i nietuzinkowe pomysły. Walki odbywały się 1 na 1, a ich uczestnicy mieli do dyspozycji jedynie papier, marker i pięć minut czasu. Wygrywał najlepszy rysunek. Podczas finału Ligi, najlepsi z nich – finaliści wszystkich bitew komiksowych – będą walczyć o tytuł Mistrza Ligi Bitew Komiksowych.

8 finalistów eliminacyjnych bitew komiksowych, 24 kwietnia w klubie Punkt, stanie przed sztalugami by walczyć o zwycięstwo w pierwszej edycji Ligi Bitew Komiksowych – pierwszej takiej imprezie. Będą to zarówno doświadczeni rysownicy komiksów, posiadający już publikacje, twórcy undergroundowi, a także ukryte talenty. Każdy z nich będzie miał szansę na zwycięstwo, ale Mistrz Ligi może być tylko jeden.WYSTAWA
Tego wieczoru w Punkcie prezentowana będzie wystawa najciekawszych prac, które powstały podczas bitew eliminacyjnych, od listopada 2008 do marca 2009. Natomiast wszystkie prace, a także zdjęcia prezentujące przebieg bitew eliminacyjnych zobaczyć będzie można na wizualizacjach prezentowanych tego wieczoru w klubie. Dzięki temu każdy będzie mógł zobaczyć, co działo się na bitwach eliminacyjnych, przypomnieć sobie wszystkich uczestników i najlepsze tematy bitew.

POJEDYNKI
Zasady pojedynków nie ulegną zmianie. Każdy rysownik będzie miał do dyspozycji sztalugę, papier o wymiarach 100x70 cm, marker oraz 5 minut czasu. Pojedynki odbywać się będą 1 na 1, w systemie pucharowym. Każda para przeciwników wylosuje jeden, wspólny temat, na który będą musieli stworzyć pracę. Wygrywa rysownik, który stworzy najciekawszy rysunek.LIGA BITEW KOMIKSOWYCH
Liga Bitew Komiksowych to pierwsze takie wydarzenie w Polsce, a prawdopodobnie również w Europie, może na świecie. Od początków swojego istnienia wzbudzała ona ogromne zainteresowanie fanów i twórców komiksów, lecz również osób, które komiksem wcześniej się nie interesowały. Tym samym stała się ona jedną z najważniejszych warszawskich imprez animujących środowisko komiksiarzy.

MUZYKA
Bitwom komiksowym towarzyszyła zawsze muzyka – koncerty i sety rozmaitych artystów. Zagrali: Projekt Hałas, W.E.N.A, Dj DTL, Dj Spike, Artybishops. Finał Ligi Bitew Komiksowych będzie miał wyjątkową oprawę muzyczną… Zagrają na niej dje z Full Tandeta Soundsystem, którzy zaprezentują mieszankę hitów z lat 80. i 90.

Więcej informacji o Lidze: www.myspace.com/bitwykomiksowe.
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Paulina Gosk
Tagi: Liga Bitew Komiksowych


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

WekT
   
Ocena:
0
Piwnica mojego wydziału, może wpadnę ;P
15-04-2009 20:06
beacon
   
Ocena:
0
No to do zobaczenia ;)
21-04-2009 00:47

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.