» Wieczna wojna

Wieczna wojna

Dodał: Paweł 'Singer' Niećko

Wieczna wojna
10.00
8.71
Ocena użytkowników
Średnia z 28 głosów
-
Twoja ocena
Tytuł: Wieczna wojna
Scenariusz: Joe Haldeman
Rysunki: Marvano
Wydawca: Egmont Polska
Data wydania: czerwiec 2009
Tłumaczenie: Krzysztof Uliszewski
Liczba stron: 168
Format: 19x26 cm
Oprawa: miękka, kolorowa, ze skrzydełkami
Druk: kolorowy
Cena: 49 zł

Kolekcja Science Fiction.

Zbiorczy album głośnej serii, do której scenariusz napisał słynny Joe Haldeman, autor powieści fantastycznych i zdobywca licznych nagród (m.in. pięciu Nagród Nebula, pięciu Nagród Hugo oraz Word Fantasy Award, Campbell's Award i James Tiptree Award), a rysunki stworzył znany belgijski grafik – Marvano. Ta para autorów znana jest w Polsce z wydanych w ramach Klubu Świata Komiksu albumów: Dallas Barr i Wieczna wolność kontynuacja Wiecznej wojny).

Wieczna wojna jest graficzną adaptacją powieści Haldemana, która w latach 70. była jedną z najbardziej znanych na świecie książek science fiction i zdobyła obie najważniejsze amerykańskie nagrody literackie branży fantastycznej – Nagrodę Hugo oraz Nebula. Powstała w wyniku przeżyć autora podczas konfliktu wietnamskiego i jest przejmującym głosem przeciwko wszelkiej wojnie, której bezsensowi Haldeman przeciwstawia potęgę najstarszego znanego człowiekowi uczucia – miłości.

Jest rok 2010. Grupa specjalnie wyselekcjonowanych żołnierzy szkoli się w warunkach kosmicznych, by utworzyć pierwszy oddział gwiezdnych wojowników. Jednym z rekrutów jest szeregowy Mandella, który wcale nie miał zamiaru zostać żołnierzem, tylko fizykiem… W tym samym czasie ziemski statek zostaje zniszczony przez nieznanych wcześniej obcych. Wybucha galaktyczna wojna, która potrwa ponad tysiąc lat…

Źródło: Egmont Polska

Galeria

Tagi: kolekcja Science Fiction | Wieczna wojna | Joe Haldeman | Marvano


Czytaj również

Wieczna wolność
Spokój duszy i sumienia
- recenzja
Wieczna wojna
Wieczna wojno, ojczyzno moja
- recenzja
Wieczna wojna #2: Porucznik Mandella
Kill or be killed again
- recenzja
Wieczna wojna #1: Szeregowiec Mandella
Kill or be killed
- recenzja
Wywiad z Marvano
Nie jestem pacyfistą

Komentarze

string(15) ""

r4venger
   
Ocena:
0
Dziś odebrałem z Empiku swój egzemplarz, pewnie po pracy wezmę się za czytanie. Ostatnio czytałem wersje wydana u nas we wczesnych latach 90, wiec od strony technicznej ciężko porównywać. A tamta choć czytałem z dekadę temu, więc nie była jeszcze tak stara, to wydana rewelacyjnie nie była.
Ale zawsze będę twardo obstawał że pierwsze co powinno się czytać to książkę. A obrazkową historię jako drugą. Co dziś może śmieszyć to rok w którym zaczyna się książka/komiks, ale to już mankament wielu książek S-F wydanych 30 i więcej lat temu. Chociaż samo przesłanie chyba nie stało się przestarzałe.
25-06-2009 11:16

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.