» Wieści » Więcej wystaw na MFKiG

Więcej wystaw na MFKiG

03-10-2012 14:53 | Kuba Jankowski

Więcej wystaw na MFKiG
Podczas 23. Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi będzie można zobaczyć dużą ilość wystaw komiksowych. Informowaliśmy już o inauguracji części z nich. Kolej na resztę:

30 lat Fantastyki

To, że trzydzieści lat to szmat czasu mogą potwierdzić choćby ci, którzy Fantastykę zaczęli czytać będąc nastolatkami. Niejedna z tych młodych osób, zafascynowana wówczas tą nowością na polskim rynku wydawniczym, zaczęła sama tworzyć fantastykę, czy to w postaci prozy, czy komiksu. Tak powstawała moda na s-f. Tak tworzyła się legenda, do której niewątpliwie przyczyniła się działalność takich panów jak Hollanek, Parowski, Polch i wielu innych, których nie sposób wymienić w tym krótkim wstępie. Jedno jednak słowo na pewno się zmieści. Będzie to prośba rzeszy wiernych fanów: tak trzymać!

Realizm w malarstwie, malarstwo w komiksie

Komiks Braillem Stąd do wolności, to komiks rysowany przez Daniela Bauma do scenariusza i pomysłu Pauliny Królikowskiej, został nagrodzony I wyróżnieniem na 4. Międzynarodowym Konkursie na Komiks o Powstaniu Warszawskim, organizowanym przez Muzeum Powstania Warszawskiego. Komiks ten jest pierwszą w Europie (a może i na świecie) nowelą graficzną z elementami alfabetu Braille'a, integrującą czytelników widzących i niewidomych. Będzie można zobaczyć go w oryginale w Śródmiejskim Ośrodku Kultury w Łodzibna wystawie "Realizm w malarstwie, malarstwo w komiksie" od 4 października.

W kryzysie

Przekrojowa wystawa prac Jakuba Wiejackiego, łódzkiego malarza, grafika i rysownika satyrycznego (już otwarta - Piotrkowska 118).

Urodzony w 1958 roku, absolwent Wydziału Włókiennictwa PWSSP w Łodzi. Pracując jako projektant tkanin w przemyśle włókienniczym rysował m.in. do Karuzeli oraz brał udział w konkursach rysunku satyrycznego, m.in. w Holandii i Belgii. Od 1991 r. pracuje jako grafik w wydawnictwach prasowych oraz publikuje w wielu czasopismach, m.in. Polityka, Wprost, Życie Gospodarcze, Playboy. Jest laureatem Satyrykonu'97. Pomysłodawca konkursu na rysunek satyryczny o Łodzi "The Big Boat Of Humour (organizowanego od 2006 roku), członek Stowarzyszenia Twórców "Contur".

Znalezione na brzegu

Tony Sandoval. Urodzony w 1975 r. meksykański twórca komiksowy. W Polsce najbardziej znany z Wybryków Xinophixeroxa, Trupa i sofy czy Nokturno . Wielki fan doom metalu oraz Zdzisława Beksińskiego. Podczas Festiwalu Komiksu do obejrzenia ekspozycja "Znalezione na brzegu" prezentująca jedne z ciekawszych prac artysty.

Kuratorem wystaw jest popularyzator komiksu Wojciech Łowicki.
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Wojciech Łowicki
Tagi: 23. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi | 23. MFKiG | 23. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.