Warpaint
Dodał: Wiktor 'Anzelm' WieczorekMają w kolekcji: 0
Obecnie czytają: 0
Dodaj do swojej listy:



Scenariusz: Renzo Podesta
Rysunki: Renzo Podesta
Wydawca: Mandioca
Data wydania: 8 maja 2018
Kraj wydania: Polska
Tłumaczenie: Marek Cichy
Liczba stron: 86
Format: 165x235mm
Oprawa: twarda
Druk: czarno-biały
ISBN: 9788394719975
Cena: 49,00 zł
"Najsilniejszym wojownikiem jest ten, kto pokonał sam siebie." – Konfucjusz
Historia zapowiadana takim mottem nie będzie trakotwać o panach w płaszczach. Renzo Podesta zaserwował nam opowieść wagi ciężkiej. Dosłownie. Warpaint się smakuje, jak smakuje się ciężkie, czerwone wina, jak smakuje się porto, gorzką czekoladę, kawę bez dodatku mleka i cukru. Cierpkie, ale jakie smaczne!
Pierwsza, ale nie ostatnia książka autorstwa Podesty przygotowana przez Wydawnictwo Mandioca jest eposem rycerskim, po przeczytaniu którego każdy z nas będzie mógł zadać sobie te same pytania co bohater opowieści.
Po co walczymy? O co? Dlaczego? Czy walka nie ma końca?
Pomalowały mnie.
Przygotowały mnie na kolejną wojnę.
Staję się kimś innym.
Ale czy jest inny?
Czy nie moja jest ta twarz?
Czy nie moje są te ręce?
A może malują tylko puste cielsko?
To nieważne.
Wojna się rozpoczęła...
Opowieści Renzo Podesty porażają mocą, bezpośrednim przekazem i brawurową formą. Albo zostajesz jego fanem na zabój albo na zabój go unikasz, ale obojętnie przejść się obok jego twórczości nie da! Przygotowując się do napisania WARPAINT, Autor sięgnął do mitologii rzymskiej, celtyckiej i nordyckiej. Bogactwo nawiązań literackich, podział fabuły na akty, klasyczny podział kadrów na stronie pokazują, że nawet taki awangardzista jak Renzo Podesta ma wiele szacunku dla klasyki literatury, dramatu i komiksu.
Źródło: Opis wydawcy