» Wieści » W Polsce wyjdzie komiks w nakładzie 60 000 egzemplarzy

W Polsce wyjdzie komiks w nakładzie 60 000 egzemplarzy

|

W Polsce wyjdzie komiks w nakładzie 60 000 egzemplarzy

Równy Komiks, do scenariusza Bogumiła i Joanny Nowickich z rysunkami Tomasza Kleszcza, powstał w ramach projektu pt. "RÓWNY KOMIKS - ogólnopolska kampania na rzecz równego dostępu do zatrudnienia". Jest to projekt realizowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego oraz krajowego wkładu publicznego (Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007-2013). Nakład tej pozycji wynosi aż 60 000 egzemplarzy, co niewątpliwie jest rekordem ostatnich lat w Polsce. Od marca 2014 roku rozpocznie się jego kolportaż w szkołach średnich w całym kraju.

Źródło: Informacja prasowa
Tagi: Równy komiks | Tomasz Kleszcz | Bogumił Nowicki | Joanna Nowicka


Czytaj również

Komentarze


Senthe
   
Ocena:
0

Myślałam, że mówimy o wpływie na dzietność delikatnych zmian gospodarczych/społecznych (konkretnie wzroście równości gospodarczej), które dotyczą społeczeństw zachodnich, a nie o wielkich przepaściach geopolitycznych typu "porównajmy Polskę z Etiopią i zaprawdę wnioski nasuwają się same".

06-04-2014 00:36
KRed
   
Ocena:
+3

Nie ma znaczenia o czym mówimy, bo prawidłowość istnieje na poziomie państw, ale też powtarza się w wypadku każdego społeczeństwa osobno. Biedne rodzą więcej. Krzywa urodzin prędko spada równolegle do przyspieszania modernizacji, m.in. rośnie w miarę włączania kobiet w system edukacyjny i w sektor pracowniczy.

Różnice między państwami Zachodu są minimalne i mają charakter anomalii. Łatwo je tłumaczyć (mnożą się biedni imigranci), są drogo okupione (napięcia społeczne, spore wydatki na socjal) i nie są wystarczające (właściwie żadne państwo Zachodu nie przekracza poziomu zastępowalności pokoleń).

Są dwa państwa rozwinięte, które wyraźnie odstają od normy i przekraczają próg zastępowalności pokoleń - Arabia Saudyjska i Izrael. W obu wypadkach kluczowa okazuje się płodność patriarchalnych, konserwatywnych, religijnych ortodoksów. A więc decydująca jest kultura.

06-04-2014 11:34
Headbanger
   
Ocena:
+2

Senthe, gdzie ty byłaś w szkole kiedy na geografii uczono o demografii? Jak można tak autorytarnie się wypowiadać, a nie rozumieć podstawowych badań i tez?

06-04-2014 21:44

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.