» Wieści » Trzeci Testament Powraca

Trzeci Testament Powraca

18-08-2010 22:25 | Andrzej 'ciemnalitera' Janucik

Trzeci Testament Powraca
29 września tego roku ukaże się we Francji kontynuacja cyklu komiksowego Trzeci Testament. Komiks jest prequelem głównej serii, a jego akcja została przeniesiona w czasy starożytnego Rzymu.

Album będzie opowiadał o losach Juliusza z Samarii, postaci, która była wspomniana w pierwszej serii. Akcja rozgrywa się trzydzieści lat po śmierci Chrystusa, a głównym bohaterem komiksu jest legat rzymski Juliusz Publiusz Vindex, prześladowca chrześcijan i żydów.

W nowym cyklu mamy poznać historię jego przemiany w proroka znanego z pierwszej serii. Komiks został zilustrowany przez Robina Rechta do scenariusza Xaviera Dorisona, aczkolwiek rysownik pierwszego cyklu, Alex Alice, brał udział w pracach nad nowym tomem, o czym można przeczytać na jego blogu. Stworzył on projekty gamy kolorystycznej, jak również szkice różnych elementów komiksu.

Za kolory odpowiada François Lapierre, kolorysta takich komiksów jak Magasin General czy Grand Mort autorstwa Loisela, a także dwóch ostatnich części W poszukiwaniu Ptaka Czasu.
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Glenat
Tagi: Xavier Dorison | Robin Recht | trzeci testament | Alex Alice | François Lapierre


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.