» Wieści » Tomasz Żaglewski gościem Poznańskiej Dyskusyjnej Akademii Komiksu

Tomasz Żaglewski gościem Poznańskiej Dyskusyjnej Akademii Komiksu

12-05-2015 19:22 | Mały Dan

Tomasz Żaglewski gościem Poznańskiej Dyskusyjnej Akademii Komiksu

20 maja o godzinie 18:00 w Bibliotece Uniwersyteckiej w Poznaniu (ul. Ratajczaka 38/40 sala 82) odbędzie się kolejne spotkanie w ramach Poznańskiej Dyskusyjnej Akademii Komiksu. Gościem spotkania będzie dr Tomasz Żaglewski, który wygłosi prelekcję pod tytułem Gdy film udaje komiks – o przenikaniu się języków wizualnych

Informacja prasowa:

Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu oraz Fundacja Instytut Kultury Popularnej serdecznie zapraszają na kolejne spotkanie w ramach Poznańskiej Dyskusyjnej Akademii Komiksu.

Tym razem gościem PDAK będzie Tomasz Żaglewski z prelekcją Gdy film udaje komiks – o przenikaniu się języków wizualnych.

dr Tomasz Żaglewski – adiunkt w Zakładzie Badań nad Kulturą Filmową i Audiowizualną Instytutu Kulturoznawstwa UAM. Zajmuje się historią oraz teorią kultury popularnej. Jego główne zainteresowania koncentrują się wokół społecznych, medialnych i ekonomicznych uwarunkowań komiksu. Obecnie przygotowuje książkę na temat współczesnych związków między komiksem i filmem. Autor szeregu zajęć i kursów dotyczących wiedzy o komiksie. Współpracownik pism Zeszyty Komiksowe oraz KaZet.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

PDAK to spotkania dla osób zainteresowanych komiksem i tych, którzy chcą go poznać z innej, ciekawszej strony.

PDAK to spotkania w formie wykładu lub prezentacji, podczas których ścierają się odmienne poglądy, widziane z różnych perspektyw naukowych.

PDAK to spotkania, na których równie ważne jak wykład są dyskusja i Twoje zdanie.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

PDAK pozwoli zrozumieć, że komiks to coś więcej niż proste historyjki obrazkowe i odkryć fascynujący świat gry między słowem a obrazem.

Spotkania odbywają się w każdą trzecią środę miesiąca w Bibliotece Uniwersyteckiej przy ul. Ratajczaka 38/40, w sali 82 o godzinie 18.00.

Organizatorami Poznańskiej Dyskusyjnej Akademii Komiksu są Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu oraz Fundacja Instytut Kultury Popularnej.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Spotkania są otwarte dla wszystkich zainteresowanych.

Kontakt:
dr Rafał Wójcik, Pracownia Starych Druków/Kolekcja Komiksów, Biblioteka Uniwersytecka, ul. Ratajczaka 38/40, 61-816 Poznań, tel.: 61 829-3829
email: [email protected]
www: lib.amu.edu.pl
oraz
dr Michał Traczyk, Fundacja Instytut Kultury Popularnej, ul. Geodetów 30,60-447 Poznań; tel. 603079750
email: [email protected]
www: http://fundacja-ikp.pl/

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: PDAK na Facebooku
Tagi: PDAK | Poznańska Dyskusyjna Akademia Komiksu | Tomasz Żaglewski | Rafał Wójcik | Michał Traczyk


Czytaj również

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.