» The Punisher #36 (3/1994)

The Punisher #36 (3/1994)

Dodał: Wiktor 'Anzelm' Wieczorek

The Punisher #36 (3/1994)
-
Ocena użytkowników
Średnia z 0 głosów
-
Twoja ocena
Mają na liście życzeń: 0
Mają w kolekcji: 1
Obecnie czytają: 0

Dodaj do swojej listy:
lista życzeń
kolekcja
obecnie czytam
Tytuł: The Punisher #36 (3/1994)
Redaktor naczelny: Marcin Rustecki
Scenariusz: Dan Abnett, Andy Lanning
Rysunki: Doug Braithwaite
Tusz: Jimmy Palmiotti
Kolory: Marie Javins
Wydawca: TM-Semic
Data wydania: 1994
Tłumaczenie: Michał Zdrojewski
Liczba stron: 48
Format: B5
Oprawa: miękka
Papier: offsetowy
Druk: kolorowy
ISSN: 1230-8463
Cena: 24000 zł (przed denominacją)
Wydawca oryginału: Marvel Comics
Data wydania oryginału: 1992

Niedokończone sprawy
Punisher i Micro wracają z Europy. Już na lotnisku są świadkami porachunków handlarzy narkotyków. Ktoś kto przedstawia się jako Recoil załatwia grupkę drobniejszych przestępców. Nieco później Frank odkrywa, że jednym z zabitych był jego dawny "znajomy" - drobny gangster, któremu dawniej Punisher darował życie. Najwyraźniej pod nieobecność mściciela, człowiek ten poczuł się bezpiecznie i wrócił do interesu. Frank dochodzi do wniosku, że takich niedokończonych spraw jak ta było więcej, warto więc się przyjrzeć co dziś robią ludzie, którym niegdyś pozwolił żyć. W ciągu kilku dni Punisher zabija jednego po drugim ludzi, którzy nie wykorzystali należycie szansy jaką im dał. Skoro nie chcieli rozpocząć nowego życia, więc nie zasługują by żyć. Po kilku dniach wszystkie środowiska przestępcze nie mają już wątpliwości, że Punisher znów jest w mieście!!

Wojenne życie
Po załatwieniu zaległych spraw, Punisher postanawia odnaleźć mordercę z lotniska. Udaje mu się to łatwiej niż przypuszczał, bowiem Recoil staje w obronie kumpli ze swojego gangu, których akurat Frank ściga. Zaczyna się szalony pojedynek samochodowy, który kończy się rozbiciem pojazdu Recoila. Bandycie udaje się jednak ujść z życiem, ale musi wycofać się. Tymczasem Punisher nadal podąża za pozostałymi gangsterami. Pojedynek przenosi się do nowo otwartej galerii sztuki. Walczące postacie przerywają ceremonię otwarcia, na którą przybyła cała masa VIPów. Ostatecznie Frankowi udaje się pokonać uciekinierów, zdobywając przy okazji informacje o największym magazynie narkotyków w Nowym Jorku. Tymczasem grupa polityków dochodzi w wniosku, że samozwańczy mściciele tacy jak Punisher są takim samym zagrożeniem jak przestępcy, których ścigają. Do życia zostaje powołana specjalna jednostka policji - V.I.G.I.L., której celem będzie likwidowanie mścicieli. Ich pierwszym zadaniem będzie unieszkodliwienie Punishera!!

Źródło: Wielkie Archiwum Komiksu

Tagi: The Punisher #36 (3/1994) | The Punisher | Punisher | TM-Semic | Marvel Comics | Dan Abnett | Andy Lanning | Doug Braithwaite | Jimmy Palmiotti | Marie Javins


Czytaj również

Domena Królów
Wojna Królów dopiero się zacznie
- recenzja
Wojna królów
Tak krwawo jeszcze nie było
- recenzja
Punisher MAX #01
Mściciel w średniej formie
- recenzja
Anihilacja Tom 1
Galaktyka na skraju zagłady po raz enty
- recenzja
Batman. Ego i inne opowieści
Jeden autor, różne style
- recenzja
New X-Men #2: Piekło na Ziemi
Piekło duszy
- recenzja

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.