» Tainted

Tainted

Dodał: Jarosław 'beacon' Kopeć

Tainted
5.17
Ocena użytkowników
Średnia z 3 głosów
-
Twoja ocena
Tytuł: Tainted
Scenariusz: Bartosz Sztybor
Rysunki: Piotr Nowacki
Kolory: Sebastian Skrobol, Radosław Czyż, Ewa Juszczuk, Tomasz Pastuszka, Tomasz Zych
Wydawca: Mroja Press
Data wydania: wrzesień 2010
Liczba stron: 60
Format: 14,8x21 cm
Oprawa: twarda, kolorowa
Papier: kredowy
Druk: kolorowy
Cena: 33 zł

Mówi się, że "Love is all around", jak nucił zespół The Troggs. Owszem, lecz zdarza się, że ta miłość bywa niespełniona, trudna, a często i skażona, o czym śpiewała Gloria Jones w Tainted Love. Miłość ma bowiem wiele twarzy, tych pełnych radości i spełnienia ale także tych zatroskanych i rozczarowanych. I wszystkie one były inspiracją dla Tainted, zbioru kilku historii o miłości. Tej niełatwej i wymagającej poświęceń. Tej szczerej, choć niemożliwej do spełnienia. Tej najpiękniejszej, a jednocześnie bardzo bolesnej. Tej, której każdy kiedyś doświadczył. Tainted to sześć opowieści pozbawionych słów, natomiast wypełnionych prawdziwymi emocjami.

Album Bartosza Sztybora i Piotra Nowackiego zawiera pięć krótkich komiksów, publikowanych wcześniej w magazynach i prezentowanych na festiwalach (w tym nowelkę Szóstego dnia, nagrodzoną na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu w Łodzi w 2008 roku). Każdy z epizodów został odświeżony graficznie i pokolorowany przez niezwykle utalentowanych specjalistów w tej dziedzinie (Sebastiana Skrobola, Radosława Czyża, Ewę Juszczuk, Tomasza Pastuszkę i Tomasza Zycha). Poza tym album zawiera jedną, 20-stronicową i nigdy wcześniej niepublikowaną historię, a także kilka rysunkowych niespodzianek.

Jednak najważniejsze, że Tainted to 60 stron pełnych szczerego – podszytego doświadczeniami i obserwacjami – spojrzenia na miłość.

Źródło: Mroja Press

Galeria

Zobacz wszystkie »
Tagi: Tainted | Bartosz Sztybor | Piotr Nowacki | Sebastian Skrobol | Radosław Czyż | Ewa Juszczuk | Tomasz Pastuszka | Tomasz Zych


Czytaj również

Komiksowe Becikowe
Komiksy prorodzinne
- recenzja
Kapitan Mineta i Potrzeba Kogoś
Bohater naszych czasów
- recenzja

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.