» Wieści » Tadeusz Baranowski kończy z komiksem

Tadeusz Baranowski kończy z komiksem

14-05-2012 10:11 | Andman

Tadeusz Baranowski kończy z komiksem
Tadeusz Baranowski postanowił zakończyć rysowanie komisów. Powodami są problemy ze zdrowiem i sytuacja na polskim rynku komiksowym. W wywiadzie udzielonym magazynowi internetowemu KZ możemy przeczytać także o perypetiach autora na rynku belgijskim czy komiksowych inspiracjach.

Tadeusz Baranowski poświęcił się ostatnio malowaniu obrazów.
Źródło: KZ #70
Tagi: Tadeusz Baranowski | KZ #70 | KZ


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

Kuba Jankowski
   
Ocena:
+2
Artyście należą się wielkie podziękowania za lata spędzone nad komiksami i za wspaniałe postaci i światy, które stworzył.

Gdyby tworzył komiksy trochę bardziej na zachód, to z pewnością żyłby sobie spokojnie z pracy komiksiarza, ale niestety zdecydował się na życie i tworzenie pod tą szerokością geograficzną. Może czuć się rozczarowany, ale liczenie na zmianę sytuacji w Polandii komiksowej jest naiwne (na to liczył autor?), a zrzędzenie przy każdej okazji i psioczenie na nasz komiksowy runek nieznośne. Ja już dawno przestałem czytać wywiady z autorem i chodzić na spotkania z nim, bo zawsze była ta sama litania narzekania. Zaiste, nie do zniesienia. Natomiast komiksy czytałem i czytam, będę czytał.

Autor w dobrym momencie kończy z komiksem, bo nawet do ostatniej publikacji o Bezdomnych wampirach zaczęło to jego marudzenie przenikać.

Z drugiej strony - wydawnictwa takie jak Egmont i Kultura Gniewu przez ostatnich 10 lat okazały spore zainteresowanie reedycjami albumów autora, więc w jakiś sposób powinien poczuć się doceniony.
14-05-2012 11:17

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.