» Star Wars Komiks - wydanie specjalne #06

Star Wars Komiks - wydanie specjalne #06

Dodał: Paweł 'Singer' Niećko

Star Wars Komiks - wydanie specjalne #06
7.00
6.67
Ocena użytkowników
Średnia z 3 głosów
-
Twoja ocena
Mają na liście życzeń: 0
Mają w kolekcji: 3
Obecnie czytają: 0

Dodaj do swojej listy:
lista życzeń
kolekcja
obecnie czytam
: starwars
Tytuł: Star Wars Komiks - wydanie specjalne #06
Scenariusz: John Wagner
Rysunki: Ian Gibson, John Nadeau
Wydawca: Egmont Polska
Data wydania: wrzesień 2010
Tłumaczenie: Maciej Drewnowski
Liczba stron: 96
Format: B5
Oprawa: miękka, kolorowa
Papier: offsetowy
Druk: kolorowy
Cena: 9,99 zł
Wydawca oryginału: Dark Horse Comics

Star Wars Komiks Wydanie Specjalne to 96-stronicowy kwartalnik prezentujący dłuższe, zamknięte historie komiksowe ze świata Gwiezdnych Wojen.

Ostatnim z dawnych Mandalorian był Jango Fett, łowca nagród i genetyczny wzorzec armii klonów. Zgadzając się przekazać swoje geny na potrzeby nowego wojska, Jango zażądał od Dooku dla siebie jednego, niezmodyfikowanego klona, którego zamierzał wychowywać jak syna. W ten właśnie sposób doszło do "narodzin" Boby Fetta.

Po śmierci Janga jego charakterystyczny statek "Slave I" nadal przemierzał galaktykę. Jedi próbowali dopaść Bobę, ten jednak zdołał się wymknąć, między innymi dzięki pomocy łowczyni nagród Aurry Sing i hrabiego Dooku. Niebawem przyjął profesję ojca i jeszcze podczas wojen klonów rozpoczął współpracę z Jabbą, by po latach zostać najbardziej znanym łowcą nagród w galaktyce i przyćmić sławą nawet Janga.

Wcześniej bez skutku próbował pomścić jego śmierć, ścierając się z Macem Windu, a przy okazji spotkał kanclerza Palpatine’a. Nie był to dla niego ostatni kontakt z Imperium, które zaczęło bardzo cenić jego usługi. Wydatnie przyczynił się do schwytania Hana Solo, z którym już wcześniej miał na pieńku. Vader pozwolił mu potem zabrać zamrożonego w karbonicie Hana, a tym samym zgarnąć sowitą nagrodę, wyznaczoną przez Jabbę.

Skoro jednak później Boba Fett współpracował z Imperium, skąd tytuł tej historii, rozgrywającej się na dwa lata przed zniszczeniem pierwszej Gwiazdy Śmierci? W klasycznej trylogii filmowej Vader doceniał i szanował łowcę nagród. Dlaczego zatem "wróg Imperium"? Zapraszamy do lektury.

Źródło: Egmont Polska

Galeria

Tagi: Star Wars Komiks - wydanie specjalne | Star Wars Komiks - wydanie specjalne #06 | John Wagner | Ian Gibson | John Nadeau | Enemy of the Empire


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.