» Recenzje » Sisters #6: Zakochana sister

Sisters #6: Zakochana sister


wersja do druku

Gdy się pojawia Zakochanek

Redakcja: Marcin 'Karriari' Martyniuk

Sisters #6: Zakochana sister
Ze starszą siostrą można się świetnie bawić, ale też można się niemiłosiernie kłócić. Ale co zrobić, gdy do tej pory miało się ją na wyłączność, a teraz nie ma dla nas czasu? A o zgrozo nie jest temu winne ani nowe hobby, ani nauka, a jakiś chłopak!

Gdy William Maury w 2006 roku zamieścił w sieci kilka stripów o zmaganiach swoich córek, pewnie się nawet nie spodziewał, że 2 lata później wystartuje z własną serią komiksową. Błyskawicznie zaangażowało go wydawnictwo Bamboo i przydzieliło mu do pracy Christophe’a Cazenove’a. W 2008 roku rozpoczął się cykl Sisters, który trwa do dziś, a liczy już ponad 10 tomów.

Siłą serii jest przede wszystkim uniwersalna opowieść o siostrzanej miłości. Starsza Wendy, mimo swoich nastoletnich problemów, jest niedoścignionym wzorem dla młodszej Marine. Kilkulatka stara się we wszystkim naśladować rodzeństwo. To przede wszystkim różnica wiekowa, a co za tym idzie inny stopień postrzegania świata jest źródłem nieporozumień między dziewczynkami, a dla czytelnika powodem zabawnych sytuacji. Bo co najważniejsze w serii Sisters, to autentyczność sytuacji, jakie spotykają bohaterki. Łatwo się identyfikować każdemu, kto choćby dorastał z rodzeństwem kilka lat młodszym lub starszym.

Sisters: Zakochana sister to już 7 tom z kolei. Za scenariusz odpowiadają jak zwykle obaj twórcy i na szczęście nadal nie brakuje im świeżych pomysłów na zabawne gagi. Tym razem tematem przewodnim jest miłość Wendy, a przede wszystkim to jak w tej sytuacji odnajdują się obie dziewczynki. Okazuje się, że nie trzeba bardzo wyszukanego pomysłu czy skomplikowanej intrygi, a wystarczy sięgnąć po sytuację z życia codziennego, aby doskonale bawić czytelnika.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Ilustracje Williama Maury przyciągają oko czytelnika w każdym wieku. Cartoonowa kreska doskonale odwzorowuje wygląd przyjaznych, zwyczajnych nastolatek, a z drugiej strony doskonale oddaje ich emocje, zwłaszcza te, które rysują się na ich twarzach. Trzeba przyznać, że Maury doskonale operuje mimiką postaci, a nie obce są mu eksperymenty z formą – jak choćby całostronicowe kadry – jednocześnie będące zamkniętą historią.

Starsi czytelnicy z pewnością pamiętają cykle ukazujące się w ramach Klubu Świata Komiksu - Titeuf, Kid Paddle czy Lou!Omawiany cykl w nowoczesny sposób czerpie właśnie całymi garściami z tych serii. Sisters: Zakochana sister okazuje się udanym spadkobiercą tamtych opowieści. Najważniejsze, że perypetie dziewczynek wciąż bawią odbiorców. I okazuje się, że cykl ma na tyle uniwersalną wymowę, że powinien spodobać się dzieciom, do których jest przecież adresowany, ale i również ich rodzicom, których za serce złapią sytuacje wprost z życia wzięte.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
8.0
Ocena recenzenta
-
Ocena użytkowników
Średnia z 0 głosów
-
Twoja ocena
Mają na liście życzeń: 0
Mają w kolekcji: 0
Obecnie czytają: 0

Dodaj do swojej listy:
lista życzeń
kolekcja
obecnie czytam
Tytuł: Sisters #6: Zakochana sister
Scenariusz: Christophe Cazenove, William Maury
Rysunki: William
Seria: Sisters
Wydawca: Egmont Polska, Egmont
Data wydania: 15 lutego 2017
Kraj wydania: Polska
Tłumaczenie: Maria Mosiewicz
Liczba stron: 48
Format: 215x290 mm
Oprawa: miękka
Druk: kolorowy
ISBN: 9788328118508
Cena: 24,99 zł
Wydawca oryginału: BambooCzytaj również

Cyberpunk 2077: Gdzie jest Johnny
W poszukiwaniu ikony
- recenzja
Czarodziejki W.I.T.C.H. Księga #3
To jeszcze nie koniec czarów
- recenzja
Ultimate X-Men #4
Nowy scenarzysta, nowe przygody
- recenzja
Providence #1
W krainie Samotnika
- recenzja
Abe Sapien: Mroczne i straszliwe #2
Każdy koniec to nowy początek
- recenzja

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.