» Wieści » Scream Comics z nowościami na koniec maja

Scream Comics z nowościami na koniec maja

|

Scream Comics z nowościami na koniec maja

Przed festiwalem Komiksowa Warszawa wydawnictwo Scream Comics sypnęło nowościami. Oto one.

Z majowymi datami wydań pojawiły się w księgarniach nowości Scream.

Jean-Yves Delitte, Filippo Cenni Wielkie bitwy morskie – Akcjum

W 44 roku p.n.e. zabójstwo Juliusza Cezara doprowadziło Republikę Rzymską do wojny domowej, która miała trwać czterdzieści lat. W jednej z ostatnich konfrontacji naprzeciw siebie stanęły siły morskie Oktawiana Augusta i Marka Antoniusza sprzymierzonego z królową Egiptu Kleopatrą. Na pozór siły zebrane przez Marka Antoniusza i Kleopatrę były przeważające wobec sił aroganckiego Oktawiana. Lecz jak wiemy... pozory mogą mylić. Zmęczona wojną i zdemoralizowana długą bezczynnością, w chwili konfrontacji armia Marka Antoniusza była targana wewnętrznymi sporami. Tymczasem bitwa, do której doszło, miała określić przyszłość Rzymu, a stawka była znacznie większa niż los bohaterów w niej uczestniczących.

Corbeyran, ESPÉ Chateaux Bordeaux #1. Posiadłość

Po śmierci ojca, Renégo Baudricourta, troje jego dzieci dziedziczy rodzinną winnicę, rozległą posiadłość położoną w sercu rejonu Médoc.
Dwaj bracia zamierzają szybko pozbyć się majątku i ciążących na nim długów. Jednak ich decyzję natychmiast podważa ich zdeterminowana siostra Alexandra, która widzi w tym dziedzictwie szansę na odbudowanie życia na ziemi swojego dzieciństwa. Zdecydowana, by przejąć ojcowską winnicę, Alexandra szybko znajduje się w ślepej uliczce. Z jednej strony spotyka się z wrogością otoczenia, z drugiej wie, że aby odnieść sukces, będzie musiała się wszystkiego nauczyć, bo produkcji grand cru nie da się improwizować. Z pokorą i odwagą Alexandra całkowicie poświęca się swojemu nowemu światu, który – z czasem – stanie się jej pasją…

Jerry Frissen, Pete Woods Metabaron – wyd. zbiorcze #4

Metabaron był najbardziej przerażającym wojownikiem we wszechświecie.
Sam jeden zdołał rzucić na kolana całe imperium. Jednak dręczony wątpliwościami i załamany utratą tej, którą kochał, postanowił zniknąć… Od tej chwili to Protostrażniczka Dargona musi bronić Marmoli.
 
Ten album zawiera czwarty dwuczęściowy cykl, zamykający serię:

  • Tom 7: Bękart Adal
  • Tom 8: Protostrażniczka Dargona

Georges Bess Bram Stoker – Dracula

Nowy rozdział nowej edycji arcydzieła gotyku...
 
W 1897 roku publiczność odkryła na kartach epistolarnej powieści Brama Stokera niezwykłą postać Draculi, nieśmiertelnej istoty, która żywi się krwią żywych, by przemienić ich z kolei w przeklęte stworzenia. Jeśli Stoker nie wymyślił postaci wampira, to jednak nadał jej współczesną formę, czyniąc hrabiego ikoniczną i emblematyczną postacią inspirującą pokolenia autorów. I choć powieść nie od razu stała się bestsellerem, odbiła się echem na całym świecie dzięki adaptacjom kultowych filmów. Uzbrojony w błyskotliwość graficzną, z której go znamy, George Bess podpisuje w Bram Stoker Dracula dzieło wirtuoza, które po raz kolejny pokazuje, że Bess jest bezsprzecznie jednym z wielkich twórców współczesnych komiksów. Wydanie zawiera liczne dodatki jak rysunki i szkice postaci.

Komiks dostępny z okładką zwykłą i limitowaną.

Alejando Jodorowsky, Zoran Janjetov Incal - Przed Incalem (wyd. 2023)

Prequel historii Incala czyli Przed Incalem.
 
Mistrzowska seria science fiction, którą stworzył Alexandro Jodorovsky.
Oto Miasto-Szyb - miasto rządzone przez Triumwirat: Technopapieża, cybernetyczną policję i armię. Wszechobecna dekadencja, kastowe społeczeństwo, które myśli tylko o alkoholu, narkotykach, seksie i przemocy. Na najniższym poziomie miasta żyje John Difool - jego ojciec to drobny złodziejaszek, a matka uzależniona jest od narkotyków. Pozbawiony rodziny John usiłuje odnaleźć swoje miejsce w okrutnym świecie. Jego jedynym towarzyszem jest ptakopodobne stworzenie o imieniu Deepo.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Fanpage wydawcy
Tagi: Scream Comics | Chateaux Bordeaux | Incal | Metabaron | Wielkie bitwy morskie | Bram Stoker | Drakula


Czytaj również

Komentarze


Tiszka
   
Ocena:
0

Ten Dracula kusi, kurde... Ale nie za takie pieniądze ;( 

04-06-2023 13:43
Kaworu92
   
Ocena:
0

Boże xD 150 zł xD HAAAAALP XD

04-06-2023 15:02
Tiszka
   
Ocena:
0

Niby nic specjalnego jak na cenę komiksu, ale prosto w serduszko, nie? xD

04-06-2023 16:17
Kaworu92
   
Ocena:
0
Ano :'( xD
04-06-2023 22:48

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.