» Baza komiksów » Komiksy » Sandman. Senni łowcy

Sandman. Senni łowcy

%DANE%

Podczas pracy nad angielską wersją Księżniczki Mononoke, Neil Gaiman zetknął się z bogatym światem japońskiego folkloru. Jednoczesne spotkanie z artystą Yoshitaką Amano zaowocowało powstaniem nowej, pobocznej księgi Sandmana, gaimanowskiej wersji baśni o lisie i buddyjskim mnichu. Nie jest to jednak komiks, lecz niezwykle bogato zilustrowane opowiadanie, w którym Władca Snów pojawia się, ale nie gra głównej roli. I tak jednak wiadomo, kto ma wszystko w swoich rękach. W końcu nie na darmo mowa o snach…

Senni łowcy to przesycona elementami grozy stara japońska baśń o lisie i buddyjskim mnichu, opowiedziana przez autora Sandmana Neila Gagmana, a zilustrowana przepięknymi obrazami przez wybitnego artystę Yoshitakę Amano.

Japońska mitologia i historia zafascynowały Gaimana podczas pracy nad angielską wersją dialogów do filmu Hayao Miyazakiego Księżniczka Mononoke. Autor natknął się na opowieść zatytułowaną Lisica, mnich i Mikado Wszelkiego Nocnego Śnienia w jednej z ksiąg, które studiował.

"Zaskoczyło mnie, chwilami wręcz niepokojące, podobieństwo owej japońskiej historii do mojej własnej serii o Sandmanie" – wspomina sam autor to przeżycie.

Źródło: Egmont Polska
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.